Čo odporúčate na dlhú a bolestivú menštruáciu?

Zodpovedané
25. júl 2022

Dobrý deň,

mám 17 rokov a už 8. deň mám menštruáciu. Dnes ešte stále krvácam a neviem kedy to skončí ale už je to trochu lepšie ako ostatné dni. Teraz sa mi prvýkrát stalo, že som tak dlho krvácala a pomerne silno, dosť to zo mňa tieklo, vložku som musela meniť asi každú hodinu. Takisto som mala aj silné bolesti brucha na ktoré nezabrali tabletky od bolesti ale tie už dnes ustúpili. Prvé dni som preležala v posteli lebo kvôli bolestiam som sa nevedela pohnúť ale nechcela som s tým ešte niekam ísť, myslela som si, že to prejde. Doteraz som mala menštruáciu vždy 3, max. 4 dni, z toho som krvácala nejaké 3 dni a nemala som nikdy bolesti.

Chcela som sa preto spýtať čo odporúčate, keby sa to opakovalo znovu o mesiac.?

Ďakujem.

Dobrý deň,

tehotenstvo je vylúčené? Prípadne neprekonali ste náhodou Covid-19? Aj pri ňom býva typicky zmena v krvácaní, obvykle nastane spontánna úprava do 3 mesiacov.

Stav sa v nasledujúcom cykle už opakovať nemusí. Ak by to tak bolo, ideálne je absolvovať vyšetrenie u gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Aby sa prišlo na príčinu a tá sa cielene riešila.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník