Čo je možné vyskúšať na otváranie krčka maternice?

Zodpovedané
18. okt 2021

Dobrý deň,

som v 40 tt+ tri a otvorená na špic. Už začínam mať depresiu z toho, že mám po termíne.

Viete o nejakej alternatívne, čo by mohlo pomôcť spúšťať pôrod?

Čo by bolo možné vyskúšať na otváranie krčka?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade si treba uvedomiť, že termín pôrodu je vždy iba orientačný. Je úplne normálne porodiť +-2 týždne okolo termínu.

Čo sa týka babských receptov, tak pomáha chôdza, nechránený pohlavný styk. Ejakulát obsahuje v maličkom množstve prostaglandíny, ktoré sú základom pre tabletku na vyvolanie pôrodu. A aj rasca.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník