Bolesti podbruška po kyretáži - mám ešte počkať s pohlavným stykom?

Zodpovedané
24. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa len spýtať. Som už tri týždne po kyretáži kvôli zamlčanému potratu v 12. tt a pri pohlavnom styku ma bolí v pravej strane podbruška. Na kontrole som bola pred týždňom a všetko bolo v poriadku, žiadne zrazeniny, bolo to dobre vyčistené. Tak tiež dnes 21. 11. som bola u gynekológa či nemám nejaký zápal, a taktiež to bolo v poriadku, nebol tam žiaden zápal ani nič podobné. Tie bolesti nie sú stále, niekedy to cítim a niekedy nie.

Je možnosť, že telo potrebuje viac času, aby sa dalo do poriadku alebo mám počkať s pohlavným stykom ešte dva týždne?

Niektoré baby písali, že čakali 6 týždňov. Pred 4 rokmi som bola na operácii slepého čreva.

Za odpoveď ďakujem.

Dobrý deň,

určite to potrebuje ešte čas. Minimum sú tie dva týždne od zákroku. Ideálne 6 týždňov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník