Aký je Váš názor na tehotenstvo po predchádzajúcej urgentnej sekcii?

Zodpovedané
1. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na tehotenstvo po predchádzajúcej urgentnej sekcii. Došlo k nej pri pôrode z dôvodu nepriaznivej polohy plodu.

Je ďalšie tehotenstvo risk pre ženu?

Môže dôjsť k prerastaniu placenty v mieste starej rany?

Ďakujem

Dobrý deň,

bežne sa realizuje pôrod cisárskym rezom po druhý krát. Nezáleží na tom, či bola realizovaná urgentne či plánovane. Výskyt komplikácií je pomerne zriedkavý.

Čo sa týka konkrétne prerastania placenty v mieste starej rany, samozrejme šanca tu je, ale ide o extrémne zriedkavú komplikáciu.

Doporučila by som Vám však minimálne jeden rok počkať s ďalším tehotenstvom.

Toto je moja odpoveď pre prípad 3 a viac sekcií, keby Vás to zaujímalo:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník