Ako vyzerá embryo, ak som len 3 týždne tehotná?

Zodpovedané
28. sep 2022

Dobrý deň,

možno hlúpa otázka ale pre mňa dôležitá je. Som tehotná cca 2 - 3 týždne.

Dá sa to považovať za veľké bábätko alebo len ako maličké, ktoré sa len vyvíja a nemá žiadne orgány?

Uvažujem nad potratom, mám na to dôvod dosť vážny. Prosím o radu.

Ďakujem.

Dobrý deň,

prvé tri mesiace sa vyvíjajú orgány bábätka. Jeho vzhľad a veľkosť sa dramaticky mení. Ak Vám mešká menzes 2-3 týždne, ste v cca 6-7 gt. tehotenstva, kedy je už jasne viditeľná akcia srdiečka. Na ultrazvuku by ste už videli plod, ktorý by mal cca 4-5 mm.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník