Ako si mám vypočítať plodné dni?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobý deň,

snažíme sa o dieťa a stále sa nedarí. Plánujem možno na mesiac a pol vyskúšať Macu pre mňa a Tribulus pre muža. Ak nezaberie, tak Inofolic a Folandrol.

Mám nepravidelnú MS, mešká mi 1 - 2 dní, predtým mi meškalo aj viac dní ale sa to zmenilo a je to k dobrému. Neviem natrafiť na plodné dni, aj to je chyba.

Môžete mi, prosím, poradiť ako si mám vypočítať tie plodné dni?

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem koľko dňový máte cyklus. Pri priemernom 28-dňovom cykle nastáva ovulácia na cca 14. deň MC (+-2 dni).

Môžete si zakúpiť ovulačné testy, prípadne si dať ovuláciu objektívne overiť u svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník