Ako predchádzať tvrdnutiu bruška v 25. týždni?

Zodpovedané
19. mar 2023

Dobrý deň

vždy od 17:00 mi začne tvrdnutie bruška a ani chodiť poriadne nemožem. Mám nariadený kľudový režim a som PN. Len oddychujem. Iba ráno vyprevadim deti do školy a škôlky, niečo navarím a potom ležím.

Poobede idem po deti a tiež len ležím.

Ráno beriem Magnosolv a potom 3x1 Magnerot. Som v 25. týždni a bábätko je väčšie o 11 dní. Aj váhovo má trošku viac. V 21. týždni malo 500 g a je hlavičkou dole.

Môže ma tlačiť?

Dosť ma pobolieva aj podbruško, ale podľa doktora je všetko ok. Dĺžka krčku v 21. týždni bola 38 mm.

Je to v poriadku?

Pred týždňom som bola aj na pohotovosti. Tam mi povedali, že pokiaľ bude tvrdnúť a pobolievať, tak musím ísť na hospitalizáciu.

Čo môžem robiť, aby mi netvrdilo bruško?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete si navýšiť Magnézium na 2 tablety 3x denne. Magnosolv v tom prípade vysaďte. Prípadne užívajte Magnosolv ráno a potom Magnerot 0-2-2.

Pite dostatok tekutín. No a oddychujte.

Pokiaľ ale tvrdnutie bude pretrvávať, je možné nasadiť aj inú doplnkovú liečbu, o ktorej ale rozhodne vyšetrujúci lekár. Napríklad - agnéziové infúzie, Isoptin ale tiež guajacuran.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník