Ako mám užívať prípravky pri kvasinkovej infekcií?

Zodpovedané
16. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám kvasinkovú infekciu. Použila som Canesten vaginálnu tabletu, ale stále to ešte nie je ono. Následne som si kúpila Gynimun Dual Protect probiotiká pre ženy a Gynimun Intim Care.

Ako by bolo vhodné ich užívať?

V najbližších dňoch očakávam menštruáciu, preto by asi nebolo veľmi vhodné používať tie Intim Care.

Vopred ďakujem za rady

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné dostatočne preliečiť infekciu. Nemusí byť výlučne mykotická, môže ísť o zmiešanú infekciu, pokiaľ tabletka nezabrala.

Vyhľadajte preto svojho gynekológa.

Po preliečení začnite užívať pošvové probiotiká. Začať môžete už pred menzesom a pokračovať po jeho skončení. Pri recidivujúcej infekcii je vhodné dlhodobé užívanie /1 tbl. do pošvy raz týždenne po dobu 3 mesiacov/.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník