Aká je účinnosť infúzií v 34. týždni?

Zodpovedané
16. dec 2021

Dobrý deň,

rada by som sa informovala o pôsobení magnézia v infúziách. Som v 34. týždni a minuly týždeň ma hospitalizovali pre hroziaci predčasný pôrod. Krčok mal 20 mm a otvorená som na palec. Dostávala som 2x denne magnéziové infúzie, 2x2 tabletky Utrogestan. Monitor sa mi robí iba raz za deň a momentálne mi chcu začať vysádzať infúzie. Takto to už raz spravili a na monitore som mala pravidelné kontrakcie.

Bude to po dlhšom čase v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade si treba uvedomiť, že už len dva týždne a dieťatko bude dostatočne zrelé, aj keby prišlo na svet.

Magnéziové infúzie sa postupne skúsia vysadiť a pokiaľ by ste mali znova bolesti, je jednoduché ich znova napojiť. Dajú sa nahradiť Magnéziovými tabletami, kľudne v dávke 2 tablety 3x denne.

Buďte trpezlivá, dodržujte kľudový režim. Už ste len krôčik pred finále.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník