31 tt a pocit, že je dieťatko nízko - môže ísť o skrátený krčok/predčasný pôrod?

Zodpovedané
23. aug 2022

Dobrý deň prajem,

chcela by som sa opýtať. Som v 31 tt, na poradňu som mala ísť 23. 8. no moja gynekologička je PN a najbližšiu poradňu mi presunula na 6. 9. Posledné 2 dni som si začala všímať, akoby sa mi malý (bruško) posunulo nižšie. Jeho pohyby začínam cítiť dosť nízko, ako začína ochlpenie (neviem to lepšie opísať). Niekedy cítim aj tlak v podbrušku.

Chcela by som sa Vás opýtať, či nemôže ísť o skrátený krčok alebo predčasný pôrod?

Odporučili by ste mi návštevu zastupujúceho gynekológa alebo pohotovosti?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

bez vyšetrenia sa neviem objektívne vyjadriť, ale pokiaľ pociťujete tlaky v podbruší, prípadne iné ťažkosti (bolesti, tvrdnutie bruška) je nutné vyhľadať zastupujúceho gynekológa, prípadne pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník