Ak ti bol diagnostikovaný myóm maternice, tvoj gynekológ ti môže odporučiť myomektómiu – operačný zákrok, počas ktorého je myóm chirurgicky odstránený. Ako myomektómia prebieha, musí byť vždy úspešná a čo v prípade, ak po nej plánuješ otehotnieť?
Určité typy myómov sa dajú odstrániť prostredníctvom zákroku, ktorému sa hovorí myomektómia.
Veľa žien si od gynekológa vypočuje, že im bol nájdený myóm maternice. Ide o nezhubný nádor, ktorý dokáže narobiť problémy hlavne pri snahe počať dieťatko. Ak sa ťa diagnóza s názvom maternicový myóm týka, alebo ťa len zaujímajú bližšie informácie, prečítaj si nasledujúce riadky. Nájdeš tu okrem iného aj to, aké príznaky sú pre myómy maternice charakteristické.
Čo vo videu zaznelo:
Počula si už o fokusovanom ultrazvuku? Ide o pomerne novú metódu, ktorej cieľom je pomôcť pacientkam, ktorým život komplikuje maternicový myóm. Hoci na Slovensku fokusovaný ultrazvuk zatiaľ dostupný nie je, predsa len sa oplatí vedieť, ako presne tento zákrok prebieha. Aké sú jeho výhody a čo počas zákroku cíti pacientka?
Endometrióza je ochorenie žien, kedy sa ložiská sliznice maternice nachádzajú mimo maternice. Čiastočky endometria sa nemusia nachádzať len v oblasti panvy ženy. Môžu sa vyskytovať okrem srdcového svalu a sleziny prakticky kdekoľvek. Endometrióza je najčastejšou gynekologickou chorobou v reprodukčnom veku ženy
Oznámil ti lekár, že ťa čaká laparoskopická operácia a zaujíma ťa, ako presne bude zákrok prebiehať a čo ťa bude čakať počas prvých dní zotavovania? Poď sa spolu s nami pozrieť, čo to laparoskopia vlastne je, kedy sa môže zvoliť a aké sú jej výhody v porovnaní s operáciou, počas ktorej sa otvára brušná dutina.
Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu