Má tvoje bábätko hemangióm? Potom máš určite veľa otázok, ktoré ťa môžu znepokojovať. Čo to hemangióm vlastne je a ako vzniká? Kedy lekári zahája rozsiahlejšiu diagnostiku a kedy mu naopak nevenujú zvýšenú pozornosť? Poď si prečítať viac informácií o červených znamienkach na koži, ktoré môžu rásť, no rovnako sa aj spontánne stratiť.
Ak ide o jeden hemangióm na pokožke, väčšinou zmizne sám v priebehu niekoľkých rokov. Lekári sa skôr zaujímajú o mnohopočetné hemangiómy, prípadne také, ktoré sa rýchlo zväčšujú alebo sa nachádzajú na nepriaznivom mieste. Liečba je nutná, najmä vtedy, ak hemangióm prekáža pri dýchaní, prijímaní stravy alebo hrozí poškodenie oka.
rozhovor s MUDr. Martinom Matejkou
Čo všetko vo videu zaznelo:
Pupok bábätka môže byť po príchode z pôrodnice u vás doma veľkou témou, a to obzvlášť, ak ide o tvoje prvé dieťatko. Kedy bábätku odpadne pupočný pahýľ? Ako sa starať o pupček a jeho okolie a čo robiť, aby sa táto oblasť nezapálila? Poď si o tom prečítať viac!
Prečo v tehotenstve a po pôrode vznikajú hemoroidy? Aké ďalšie problémy ti môžu spôsobiť a dá sa ich vzniku vôbec nejako predísť? A čo vlastne robiť, aby si si uľavila od bolesti, ktorou ti hemoroidy dokážu skomplikovať život? Ak sa ťa téma hemoroidov v tehotenstve či po pôrode týka, poď si prečítať náš článok, v ktorom sa dozvieš viac…
Diastáza brušných svalov môže nemilo po pôrode prekvapiť nejednu čerstvú maminku. Čo to diastáza vlastne je, prečo sa po pôrode môže vytvoriť, ako zistíš, že ju máš, a čo robiť, ak sa vyskytla? Ide o vážny problém alebo estetickú vadu? Aj to sa, okrem iného, dozvieš v našom článku…
Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu