Pôrodnica Zvolen

ivindes97
9. jan 2023

Ahojte dievčatá, videla som množstvo diskusií na túto tému, avšak zaujímajú ma aktuálne informácie o tejto pôrodnici. Ide konkrétne o to, aký postoj majú k vlastnému pôrodnému plánu (nič špeciálne napr. dotepanie pupočníka, bonding bez nastrihu a pod.), od kedy ste chodili na kontroly do pôrodnice (keďže ja som aktuálne v 34 + 4 tt a moja gynekologička ma ešte 22.12.2022 objednala ku nej do poradne a to až na 25.01.2023). Ďalej na stránke pôrodnice majú písané že sú otvorení rôznym polohám pri pôrode a čítala som nejeden článok v ktorom píšu o tom, že z pôrodnice vo Zvolene púšťajú mamičky s bábätkami domov do 48 hodín po pôrode, tak či to reálne tak aj funguje.
Budem veľmi vďačná za vaše skúsenosti a rady, nakoľko som prvorodička a každá informácia je pre mňa prínosom.
Ďakujem veľmi pekne a prajem krásny deň 😊❤️

baxira
9. jan 2023

Ahoj, ja som rodila vo Zvolene v novembri 2021. Vtedy ešte boli opatrenia v podobe zákazu návštev a nutnosti antigénového a PCR testu. Tie urobili priamo v pôrodnici rodičke zadarmo a sprievod si musel zaplatiť (manžel chcel byť pri pôrode).
Počas materskej som volala do pôrodnice, aby som sa opýtala na pár informácií. Na kontroly som tam nechodila, iba k môjmu gynekológovi. Bolo mi povedané, že mám prísť, keď budem rodiť.
Zoznam pôrodných prianí sme si pri príjme prešli s pôrodníkom a pýtal sa ma aj na polohu pri pôrode. Vravela som, že nechcem ležať na chrbte. Napokon som rodila na boku a potom v polosede. Mali sme aj dotepanie pupočníka a priloženie, no bonding nie, keďže som veľmi krvácala a musela som ísť na operačnú sálu. Ale inak by bonding bol.
Bábätko bolo so mnou 24 hodín denne, starala som sa hneď po prebratí z narkózy a prevezení na izbu 😉. Spýtali sa ma, či to tak chcem alebo si chcem ešte oddýchnuť.
Syn sa narodil v pondelok a odchádzali sme v piatok.
Teraz tam vraj majú už aj laktačnú poradkyňu, sesternici pomáhala ☺️.

ivindes97
autor
9. jan 2023

@baxira Ďakujem veľmi pekne 😊❤️

baxira
9. jan 2023

@ivindes97 Nie je zač. Prajem veľa šťastia a nech všetko dopadne podľa tvojich predstáv ❤️.

lily_279
9. jan 2023

Rodila som vo Zvolene v júni 2022. Keby mám rodiť znovu idem určite tam. Spokojná som bola na 100%. Prístup profesionálny, priateľský, sestričky ochotné, milé. Dokonca aj strava bola celkom fajn 😁
Na kontroly som tam chodila posledné 2 týždne pred pôrodom, ale to kvôli tomu, že som mala málo plodovej vody, inak by som nechodila.
Porodila som večer o 6, bábätko mi doniesli až ráno aby som si oddýchla. Odvtedy som s nim bola stále. Rodila som vo štvrtok, domov má pustili v pondelok. A ako píše Baxira je tam laktačna poradkyňa, ktorá chodí nejaké dní v týždni, takže ukáže ako správne priložiť dieťa k prsníku, vysvetlí všetko čo treba.. 🙂

lily_279
9. jan 2023

Ak máš ešte nejaké otázky kľudne mi napíš do správy ☺️

ivindes97
autor
9. jan 2023

@baxira Ešte raz ďakujem, veľmi si to vážim 😊❤️

ivindes97
autor
9. jan 2023

@lily_279 Ďakujem veľmi pekne, je to príjemný pocit vedieť, že ste tam boli spokojné. Čo sa týka tej stravy, tak som sa dočítala že už je možnosť v pôrodnici zaplatiť si nadštandardnú stravu, tak celkom nad tým uvažujem aj spolu s nadštandardnou izbou, pokiaľ bude k dispozícii samozrejme, nakoľko nerada by som vyrušovala druhú mamičku so mnou na izbe, keďže tie skúsenosti a zručnosti s bábätkom ako prvorodička nemám žiadne ale verím že materský inštinkt nesklame a pôjde to 😊❤️

lily_279
9. jan 2023

@ivindes97 tiež som rozmýšľala nad štandardnou izbou z rovnakého dôvodu, bála som sa, že si nebudem vedieť poradiť a budem rušiť ostatné mamičky. No nakoniec som rada, že som bola v normálnej izbe. Mala som super mamičku na izbe, ktorá už 1 bábätko mala, takže mi veľmi pomohla
A materinský inštinkt určite nesklame. Znie to otrepane ale naozaj to "príde samé" ☺️ tiež som nemala vôbec žiadne skúsenosti
držím palce ❤️

ivindes97
autor
9. jan 2023

@lily_279 Ďakujem veľmi pekne za pekné slová 😊❤️

paulinarm
17. jan 2023

@ivindes97 ja ako druhorodicka som si zaplatila nadštandardnú izbu a k tomu bola automaticky aj nadštandardná strava. Rodila som 4/2022. Najskôr ma dali na izbu kde sme boli 3, nedalo sa tam vôbec hýbať a vkuse keď už som potrebovala zaspať po pôrode tak ma niečo prebudilo.
Tak hneď ako sa uvoľnila nadstandardka ma premiestnili a bolo to najlepšie rozhodnutie!! 🙂 kľud, sama wc a sprcha, s bábätkom som mala kľud...pekne som sa rozkojila..

paulita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
paulita
9. máj 2023

@paulinarm tiež som bola najprv na normálnej izbe s 2 mamičkami. Potom postupne odišli domov a dali ku mne na izbu staršiu pani dôchodkyňu (najskôr sa len usmievala, ale keď som si predstavila, že jej asi nebude príjemné v noci počúvať ako narábam s bábätkom, svietim, prípadne trochu zaplače...) hneď som sa išla informovať či nie je voľná nadštandardná izba. A bolo voľné 1 miesto. Boli sme tam dve a bolo to super. Peniaze vôbec neľutujem za ten kľud 🙂 A vôbec nechápem prečo ku mne na pôvodnú izbu dali dôchodkyňu. Asi nebolo voľné miesto na jej oddelení.

yeneffer22
19. máj 2023

Ahojte, ja by som sa tiež chcela opýtať ako to funguje v tejto pôrodnici. Hlavne ma zaujíma ci je možný doprovod partnera už od príjmu, respektíve od začiatku pôrodu. Teda ci môže byt so mnou aj na vzdycharni a pri vyšetrení pri príjme🙂

ivindes97
autor
19. máj 2023

@yeneffer22 Ahoj ja som vo Zvolene rodila na začiatku februára, mala som šťastie a ušla sa mi nadštandardná izba avšak manžel za mnou na izbu nemohol vôbec prísť, ani na začiatku kontrakcií a ani potom už keď bola maličká na svete. Mohol za mnou prísť až vtedy, keď ma dali na tzv. "vzdycháreň". Aj to neviem ako to tam funguje, keď je tam ešte nejaká iná žena, ja som mala to šťastie že som rodila akurát sama, no a potom samozrejme na pôrodnej sále mohol byť manžel pri mne. Inak návštevy len na chodbe pred dverami oddelenia.

yeneffer22
19. máj 2023

@ivindes97 ďakujem, mňa to čaká až v septembri ale chcela by som aby bol manžel pri celom pôrode so mnou, teda hlavne na tej vzdycharni ked budú tie kontrakcie najhoršie. Podľa toho vyberám aj porodnicu 🙂 a hlavne teraz aj prerabaju tie sály tak netuším ako to bude 😐