Opatrovateľka v okrese Zvolen

maybe888
23. okt 2022

Zdravím, dievčatá

Od začiatku roka musím nastúpiť do práce, nemám už rodičov ani svokru. Manžel je tiež pomerne dosť prac. vyťažený. Mám 4,5 ročného syna, ktorý je školkar, ale tak pol na pol chodí do školky (stále sople, kašlíky). A mám aj 1,5 ročnú dcérku. Potrebovala by som teda opatrovatelku. Sme zo zvolenského okresu. Bud ju budeme potrebovat od 7-13:00, alebo až do 16:00 to ešte neviem. Koľko by bola podľa Vás adekvátna finančná odmena? spolu s príspevkom na stravu, na cestovanie, jednoducho celková suma dokopy (bez zmluvy)? Zrejme bude strážiť obe deti. A akú stránku okrem" hlídačky" by ste vedeli poradiť, resp. iný spôsob? Dakujem pekne za rady a tipy

tehulka2011
23. okt 2022

Ahoj podla mna tak 10€ na hod

maybe888
autor
23. okt 2022

@tehulka2011 fuh...tak to teda by bolo pri tom dlhsom case nejakych 80 eur na den, teda 1760 eur na ,mesiac...to je viac ako ja zarobím, to by sme si vobec nemohli dovoliť

zuzubb007
23. okt 2022

No neviem ci sa ti oplati nastupit do prace ale ak opatrovanie od 7 do 16tej kazdy den dve deti, tak okolo 700-800 euro, treba ratat s tym, ze je to ako keby clovek chodil do prace, a navyse je to mega zodpovednost

maybe888
autor
23. okt 2022

@zuzubb007 toto je taky moj tiež realny odhad, okolo tych 800 eur plus minus, ale neriešila som nikdy niečo podobné, čiže je to pre mňa uplne nová situácia, ja by som zarobila asi tych 1600 cca

zuzubb007
23. okt 2022

@maybe888 aha tak to by sa oplatilo ked ti ostane celkom dost, ja by som na tvojom mieste spravila tak, ze ked starsie chodi do skolky, mladsie by som dala do jasliciek tam mas narok na prispevok na jasle a na tie dni chorob by som nejaku pani na dochodku zohnala to by bolo idealne za mna

laurar1
23. okt 2022

Ja som mala v Bratislave opatrovatelku pre jedno dieta za 580 mesacne, od 8 priblizne do 16. Jednorazove alebo kratkodobe opatrovanie bolo za 8 eur na hodinu. Pokial to mas tak, ze polku mesiaca je doma a polku v skolke, mozno sa ti oplati, dat ho cisto iba k opatrovatelke. Skus si prezistit, kolko beru za cely mesiac, tam to vacsinou nerataju na hodiny. A mozno ti to vyjde aj s dvoma detmi lepsue ako skolka a jasle.

maybe888
autor
23. okt 2022

tiež rozmýšlam nad roznymi alternativami, lenže u nas napr. aj jasle su, ale musíš ich platiť, či tam dieťa chodí, či nechodí a rovnako aj stravu, nevratia ti a prispevok na jasle ti daju, ale vezmu ti rodičák (možeš mať len jedno, alebo druhé) a nevime neviem, či nejaka dochodkyna bude ochotná riskovať a chodiť k chorým deťom, radšej aspon na čas syna nechám doma, nech nič zo školky nedonesie, lebo vždy ked dačo donesie , tak chytí aj mladšia a ju to drží aj tri týždne

tehulka2011
23. okt 2022

@maybe888 ja ti rozumiem, ze sa to mozno neoplati. Ak najdes niekoho, kto to bude robit ako full time job za 800 eur - nacierno, teda bez odvodov, tak mozes buchat sampanske.

zuzudrnda
23. okt 2022

Čo ma napadlo:
- študentky VS,kt.vedia prist podľa rozvrhu, aspoň 2 k dispozicii
- mamičky na MD-spojit sa. Niektoré žijúce v RD ponúkajú takú možnosť a privyrobia si aj ony
- mamička z UA, s aspoň základnou znalosťou SJ na MD tu - na FB je stránka,kde sa dá ponúknuť práca

wevik
23. jún 2023

Dobrý deň,prosím Vás ,ak máte záujem o opatrovanie,výpomoc s detičkami ,kľudne sa mi ozvite,rada pomôžem.V