Mladé rodinky - život vo Zvolene

23. aug 2024

Rada by som sa touto cestou opýtala....ako ste spokojní so životom vo ZV??..už dlhšie zvažujeme toto mesto na život ...považujem za pozitívum lokalizáciu tohto mesta, reliéf, celkovo prírodu, možnosť turistiky, i cyklistiky, prítomnosť viacerých možností vzdelávania, teda okrem SŠ i VŠ, sme veriaci, takže tiež sa nám páči, že okrem farského kostola v meste, sú na sídlisku aj rehoľníci dominikani (nakoľko si myslím, že keď je prítomná aj rehoľa, je to plus pre duchovný život a spoločenstva rodín a pod.), tiež si myslím, že toto mesto a okolie má aj dostatok pracovných možností....

Ďakujem za milé reakcie

luteam
23. aug 2024

Ahoj ja som z okolia Zvolena od narodenia tu zijem a milujem to tu dobre sa nam tu zije s rodinou a aj BB je blizko takze ked chce clovek trosku vacsie mesto moze skocit tam

autor
23. aug 2024

@luteam ďakujem, to ma teší, že si spokojná 🙂

basulaak
23. aug 2024

Moj manzel je zo Zv, chodime tam za svokrou. Som rodena bratislavcanka a ZV milujem. Je to uzasne mesto, teraz sa zapad riadne rozrastol o obciansku vybavenost obchody a pod. Plus vystupy na pustak ci postarku alebo sankovacka pod chatkovou oblastou su top pre vonkajsie sportove typy ludi. Je tam co robit a je to tam ozaj krasne. Kludne by som tam sla raz byvat.

autor
23. aug 2024

@basulaak krása 👍 dik 🙂

ninusa221
23. aug 2024

Ahoj ja bývam vo Zvolene kľudne sa pýtaj ak chceš niečo konkrétne ja to tu milujem..

simca06022011
23. aug 2024

byvala som v zv, a teda, podla mna sa tam byva perfektne, hned by som isla spat :DDD mali sme byt takmer v centre a vsetko blizko, perfektne vyzitie pre kazdeho, vsetky obchody od vymyslu sveta, ihriska, herne, podla mna ja namestie super

autor
23. aug 2024

Veľmi ma teší, že moje pozitívne vnímanie Zvolena, je u vás to samé 😊👍 bola by som len rada, keby sa nám tam časom podarí nájsť fajn bytík, vyjde hypotéka a presťahovanie by bolo reálne ..🙏

dollyzv
23. aug 2024

Byvam vo zv 10rokov,zalezi co od mesta cakas..co sa tyka obcianskej vybavenosti myslim ze na kazdom sidlisku to je ok asi okrem podborky..celkovo byvanie fajn,nejake detske herne,v okoli sa da niekam vybehnut aj s detmi..ak cakas zabavu alebo nejake spolocenske akcie, akcie pre deti (okrem mdd) vo zv sa jej nedockas.. v tomto smere tu zdochol pes ako sa vravi…mne vyhovuje,lebo nic take nevyhladam som skor introvertna povaha a nemam rada davy ludi 😁

ninusa221
23. aug 2024

Ja bývam na sekieri a teda mne sa toto sídlisko páči najviac aj keď je ďalej do mesta nikdy mi to neprislo ako nič strašne. Ale čo sa týka prírody je to tu zo vsetkych sídlisk najlepšie máme tu priehradu v zime sa tu dá korčuľovať, máme tu Orlík kde je kupko, tenis, voleybal vieš sa tam dostať pešo. Potom je 1 bufet venezia tam tiež je fajn. Ekoma - bowling, tiež sa tam dá s deťmi pomotať. Pepco, tesco, teta drogeria a potom obchody už také že sama, jednota.

autor
23. aug 2024

@ninusa221 ďakujem za názor ...koľko je to prosím napeso od vás zo Sekiera do centra cca? Či len autom zvyknete?

ninusa221
23. aug 2024

My len autom asi 4 km cca za 10 minút si v meste aj skôr. Autobusom to trvá dlhšie. Blizko je zapad ale to my skôr príde pre mladých tam je panelák na paneláku nulová príroda a same obchody. Aj zlaty potom je blizko ale to sídlisko sa mi nepáči vôbec. A podborka ako baby pisali tak ti je že úplne mimo

ninusa221
23. aug 2024

Pešo asi daku polhodinku neviem to sme ako deti chodili cez žosku cez most a potom si vyšla na zlataku a to bol kúsok do mesta.

autor
23. aug 2024

@ninusa221 ďakujem pekne 👍

simca06022011
24. aug 2024

Ale tak zase nie je to až také mimo všetko ani to co je najdalej 😂 však tam je všetko čoby kameňom dohodil. Ja mam takú pomyselný čiaru = železnica. Za tým mostom všetko je už ťažšie dostupné na peši. Zvyšok v pohode.

mirka2405
24. aug 2024

Jedinou nevyhodou su caste hmly, byvali sme 20 r. na Sekieri, a na jesen a v zime, bola hmla skoro cele poobedie a aj skoro vecer. Inak Zvolen fajn.

autor
24. aug 2024

@mirka2405 zaujímavé ..ďakujem 😉

mirka2405
24. aug 2024

Hmly su po Badin, napr. v BB vobec nie. Aj v lete kym vyjde slnko, trva to dlhsie.

ninusa221
24. aug 2024

Výhľad z mojej izby milujem tu každé rano piť kávu😅

autor
24. aug 2024

@ninusa221 krásne 👍 diky

drianaa
18. sep 2024

Ahoj, bývame tu 6 rokov, máme malé dieťa, ale zatiaľ spokojnosť. Bývame medzi sídliskom Zlatý potok a mestom, máme to blizko do mesta, kočíkom 15 minút, a aj mimo mesta, tiež za 15 minút vieme byť na lúke za sídliskom a podobne 🙂 nemáme tu nahusto paneláky, potraviny blízko, je tu ticho a kľud, takže nám táto lokalita úplne vyhovuje. Možností s deťmi pre aktívnejší život tu máš niekoľko, mne osobne niečo aj chýba, ale neďaleko autom je BB. Kľudne mi napíš správu, keby niečo.

autor
18. sep 2024

@drianaa zatiaľ veľmi pekne ďakujem 🙂👍

samik88
18. sep 2024

Ja síce vo Zvolene nebývam,ale študovala som tam a mne sa to mesto veľmi páčilo. Najprv som bola na internáte na sekieri a súhlasím s @ninusa221 ,že je tam pekná príroda,priehrada,orlík a kľud. Ale páčilo sa mi potom aj na barinách pri škole. Výhoda je,že máš blizko BB a potom vlastne aj na Donovaly sa rýchlo dostaneš. Často ľutujem, že som tam neostala žiť ,ale čo už,život to zariadil inak 🤷🏻‍♀️

autor
18. sep 2024

@samik88 ďakujem za názor 👍