Ako sa býva v Očovej?

petrusik12323
30. apr 2024

Ahojte, bývate niekto v Očovej? Ako sa vám tam býva/bývalo ? Čo sa týka spoluobčanov ma najviac zaujíma, či nie sú problémoví či sú slušní atď. Zvažujeme tam kúpu domu, sme rodina s malými deťmi. Ďakujem🩷

btus
30. apr 2024

a teraz ma Očovianky zahlušia 🙂 No, je to Očová. 😀😅😅 A teraz vážne: Myslím si, že na bývanie dobré. Je tam škola, zrekonštruovaná škôlka, dva kostoly, ZUŠ, celkom kľudná dedina. Do Zvolena blízko. Ako chodia autobusy netuším. Sú tam aj spoluobčania. Originál očovskí sú slušný.

petrusik12323
autor
30. apr 2024

@btus takže to nie je dedinka bez cigáňov áno? 😀 bývam v LC a tu sú dosť problémoví, preto sa tomu snažíme vyhnúť 🙂

btus
30. apr 2024

@petrusik12323 v Lučenci sú Olašáci, však? Myslím si, že v okolí Zvolena nie je dedina, kde by neboli. Sú v DT, na Vígľaši, v Slatine a aj vo Zvolene. Ale v Očovej si pozrite, kde nebývajú. Myslím si, že tam s nimi nie je taký problém. Nie sú ako tí z východu.

danica2711
30. apr 2024

nič proti Očovej, je to pekná dedinka, ale nezvolili si tam náhodou za starostu Huliaka? Tam by som si asi kamarátov nenašla (od veci, viem, len mi nedalo...)

samko0405
1. máj 2024

Je to kľudná dedina,cig.su slušný nemusiŝ sa báť.

marci77
1. máj 2024

my tam mame v blizkosti Ocovej chalupu, mame to tam velmi radi, velmi pekne okolie
do Detvy 5km, do Zvolena 20km
co sa tyka samotnej Ocovej pozname aj nejakych znamych, co tam byvaju, vsetci si pochvaluju, staznosti som nepocula ....ale tak oni uz skolu, skolku nevyuzivaju

treba si asi zistit ulice, kde byvaju spoluobcania a tym sa vyhnut ....inak fajn dedina, dobra vybavenost

klip0
12. máj 2024

Hovorí sa také, že: "Z Očovej nieje ani krava dobrá". A niečo na tom bude no...ale dedina to je pekná, aj dostupnosť fajn atď