Ako dlho sa čaká na domov dôchodcov?

btus
29. apr 2024

Viete mi prosím vás poradiť, ako dlho a čaká a koľko asi stojí dom pre seniorov okresy Zvolen, Banská Bystrica, Brezno, Žiar nad Hronom? Jedná sa o 96 ročnú, ležiacu moju starkú. potrebujeme ju už umiestniť, starostlivosť o ňu je už veľmi náročná. Ďakujem

aaadkaaa
29. apr 2024

Oznacim ti @atiatko mozno ti poradi 🙂

atiatko
29. apr 2024

@aaadkaaa dakujem za oznacenie 😉 my sme neverejny poskytovatel, sluzby poskytujeme individualne oproti statnym zariadeniam ... a dlzka cakania ? No velmi tazko povedat, pretoze u nas sa miesto uvolni umrtim klienta ... a to sa predpovedat neda ....

sun_shine_2020
29. apr 2024

@btus pozri kastiel Mošovce (medzi martinom a turcianskymi teplicami) ale to uz asi daleko, vsak?

chrobak7
30. apr 2024

@btus Čaká sa dovtedy, kým sa neuvoľní miesto (sprosto povedané). A stojí to majland, rátaj so sumou od 1400 mesačne vyššie. Ak potrebuje ešte osobitnú opateru alebo úkony navyše, tak ešte viac.

atiatko
30. apr 2024

@chrobak7 @btus tak neviem kde sa to zariadenie nachadza, ale napr. v nasom zariadeni su opravnene naklady +- 1400 eur, no podla stupna odkazanosti uhradza cast nakladov BBSK a MPSVaR a klient plati cca 690 eur mesacne. A osobitna opatera a ukony navyse ? Co tym myslis
@chrobak7 ?

btus
autor
30. apr 2024

@atiatko @chrobak7 @aaadkaaa ďakujem, žienky. Bola som sa dnes popýtať. Ako ste písali, kým niekto nezomrie ( žiaľ, je to tak), Ale musím to nejak poriešiť , aj keď suma je strašná, lebo mama sa už nevládze starať s nehybnú, ležiacu starkú ( svoju mamu). Stará sa o ňu už 16 rokov a konečne si dala povedať, že takéto opatrenie bude najlepšie. Viem, že to nezoženieme hneď, ale aspoň sa začíname hýbať. A ja nemôžem dať v práci výpoveď a starať sa o ňu. Je to 24 hodinová smena. Budem hľadať a zisťovať možnosti. Ešte raz, ďakujem.

chrobak7
2. máj 2024

@atiatko Štandardne máš v DSS alebo v opatrovateľských ústavoch v cene ubytovanie, stravu. Ak osoba potrebuje napr. polohovanie z dôvodu nevládnosti, kŕmenie, prebaľovanie a pod., tak toto sú služby spoplatnené navyše.

atiatko
2. máj 2024

@chrobak7 no nie je tomu tak ako pises - ak su to ukony, ktore nie je PSS schopny vykonat sam a potrebuje pri nich pomoc inej osoby a je to uvedene v posudku zariadenie tieto ukony nemoze spoplatnovat ako pises. Staci si prejst nalezy z kontrol Inspekcie v soc.sluzbach (su zverejnene na ministerskej stranke) a moje slova su tam x- krat potvrdene.