Tip na výlet - oddych Zlaté Moravce

clavicula
11. máj 2023

Ahojte, viete mi niekto poradit miesto na oddych v blizkosti ZM. Podmienka je aby sa tam dalo dostat autom a netreba daleko chodit. Nieake miesto hlavne na oddych v prirode a v sukromi( kde nechodi vela ludi). Proste len prist niekam a stravit tam popoludnie a hlavne oddychnut si...

h2
11. máj 2023

@clavicula Zubria zvernica? Treba síce ísť kúsok lesom od parkoviska, ale je to len pár sto metrov. O 14:00 je kŕmenie zubrov, vtedy prídu a dajú sa vidieť.

mimikarol
11. máj 2023

Topolcianky, tu máš toho viac. Park, už spomenuté Zubre, Pstruhovy raj, Hrušov (tam by si si musela kúsok vyšliapať do kopca), Hostianske ...

liusa82
11. máj 2023

toto som našla na nete.Ked už chceš klud a ticho a môžte tam aj opekať.Ohnisko je postavené pri rieke Zlatňanka, neďaleko železničného mostu smerom na bývalý Calex. Ak ste teda priamo z mesta, toto rozhodne mať ďaleko nebudete.S partiou sme tam chodievali často. Zážitkov bolo kopec, keďže sme tam urobili hrádzu, nejaké lavičky a hojdačku, z ktorej sme skákali do vody. Samozrejme je tam ticho a pokoj,“ tu je toho plno na okolí len ma v rýchlosti nenapadá všetko.Tu je to skôr lesy a turistika.Ešte v Zm sa dá isť aj pri splavy.Najlepšie je to až tam v zadu pri treťom kde už začínajú záhrady.Volakedy to pole tam aj automaticky zavlažovali tak sme sa tam chodili schladiť 🙂 plus sme tam chodili na lipu,bazu a černice

clavicula
autor
11. máj 2023

@liusa82
@mimikarol
@h2 dakujem 🙂

liusa82
11. máj 2023

@clavicula no a ešte mi napadol aj park milicionárov..Tam sú tiež kdejaké zákutia.Asi tam chodí aj pomenej ludí je taký zastrčený neni tak známy ako iné parky v Zm.Je tam také jazierko s leknami.Len neviem v akom stave to je a či je to vôbec pokosené🙂

clavicula
autor
11. máj 2023

@liusa82 a kde sa nachadza ten park? Vobec som o nom nepocula

liusa82
11. máj 2023

@clavicula pri Tekovskej ulici.Ako sú rodinné domy.Volá sa aj park mládeže.Milicionárov je starý názov.Nájdeš na mape alebo si zadaj obrázky do googlu

nanulik
12. máj 2023

@liusa82 cez ten park niekedy behavam a nedá sa povedať ze by to bolo extra upravené. A niekedy si treba dávať pozor na rôzne sociálne indivíduá. Ja som nikoho takého nestretla ale asi záleží v akej dennej ci nočnej hodine sa tam človek vyskytuje.

liusa82
12. máj 2023

@nanulik no šak preto píšem že ktovie v akom je to tam stave.Už som tam dlho nebola.Len viem že boli sťažnosti že občas neni pokosený.Ale inak som to tam mala vždy rada.Ticho a klud🙂

anetkabelanova
14. júl 2024

@liusa82 ahoj nevedela by si popisať konkretnejšie skadial sa tam ide?

liusa82
14. júl 2024

@anetkabelanova tam som v živote nebola.To som našla iba na nete ako tipy a zkopírovala sem.Jedine dole pri železnci na sídlisku sa ludí možno popýtať a oni už nasmerujú.Alebo s skús opýtať na fb v skupine info zlaté moravce na trasu