Zmizol mi kocúr

bazarzilinaaaa
4. mar 2022

Dobrý deň za 4 dni to bude už mesiac čo sa mi domov nevrátil môj 4-ročný nekastrovaný kocúr,😔 je zdieľaný na FB stránkach, Bazoš… zatial mi nikto neozval že ho videl…, strašne sa bojim kde je, je ešte šanca že sa vráti ? Ak mate doma tiež kocúra stalo sa Vám zo už niekdy? 😔😔😢😢ďakujem za každú rada a správu❤️🥺

ckocka
4. mar 2022

@bazarzilinaaaa Nám sa vrátil jeden kocúr po roku, asi ho náhradná rodina omrzela.

lussy666
4. mar 2022

Aj nam sa vratil kocur takmer po roku, vypaseny a s obojkom :D
ale aj dovtedy si zykol robit dlhsie vylety.. A ak sa ten tvoj nevratil mesiac, je dost mozne, ze si ho niekto osvojil a urobil z neho macku bytovu, takze sa vratit nemoze.. Ale je mozne aj to, ze ho zrazilo auto, zabil pes, bohuzial.. Drzim palce, nech sa vrati..

0silvia0
4. mar 2022

@bazarzilinaaaa to ti nikto nepovie, ci sa vrati ci nevrati. Ja si myslim, ze ako nekastrovany este dost dlho vydrzal. U nekastrovanych maciek/kocurov s tymto musis pocitat.

brembo
4. mar 2022

nám sa vrátil kocur po 2 týždnoch,ako keby odišiel pred minutou. Evidentne bol niekde ako adoptovaný,lebo neschudol ani gram.🙂
A drhého kocura sme nevideli viac než mesiac a prišiel dole z povali vypasený😀

pribinak
4. mar 2022

Nie je zacipovany?

lintu
4. mar 2022

Nie je nahodou ruja? Vtedy macky zvyknu na dlhsie zmiznut. Mohol sa aj pobit s konkurenciou.

lasoli
4. mar 2022

susede sa tak dva x vratil po mesiaci,ale nariekat tu ore jedneho kocura?????Omg ,kupis si dalsieho.

medina20
4. mar 2022

@lasoli ten kocur je tiez zivy tvor a asi ho maju radi nie??? Mne kebyze utecie moja macka alebo kocur tiez nariekam a bola by som smutna. Mam ich preto,ze ich mam rada a nie len tak ,ze ked utecu alebo sa im nieco stale tak no a co kupim si druheho…

jaja20
4. mar 2022

@medina20 Presne tak. Aj pre nás sú naše 3 mačky ako ďalší členovia rodiny. Ale kto to nezažil,nepochopí.

mirro
4. mar 2022

@bazarzilinaaaa mačky majú ruju, je stále nádej,že sa vráti.

0silvia0
4. mar 2022

@lasoli ty nemas zvierata?

bazarzilinaaaa
autor
4. mar 2022

@medina20 Ďakujem, presne tak❤️, nuž niektorý ľudia jednoducho nepochopia…:/

bazarzilinaaaa
autor
4. mar 2022

@mirro dúfam v to 😊

bazarzilinaaaa
autor
4. mar 2022

@pribinak Nieje😕

bazarzilinaaaa
autor
4. mar 2022

@lasoli Ďakujem za tvoj nazor, no ďalšieho si nekúpim… a dúfam že sa vráti ten môj😊, ty asi zviera nemáš však ?😀

bazarzilinaaaa
autor
4. mar 2022

@brembo tak aspoň že sa Vám vrátili😊

medina20
4. mar 2022

@bazarzilinaaaa Podla mna zviera nema ,pretoze nechape ,ze zviera je zivy tvor a nie vec ktora ked sa ti pokazi alebo strati tak si kupis novu☺️

pribinak
4. mar 2022

@bazarzilinaaaa no to je chyba. Lebo ak by ho niekto našiel a zobral k veterinarovi, tak ten by podľa čipu už vedel komu patrí

bazarzilinaaaa
autor
4. mar 2022

@medina20 presne tak 😊

bazarzilinaaaa
autor
4. mar 2022

@pribinak To áno keby som vedela už je dávno začipovany, to je moja chyba😕

michu_
4. mar 2022

nas sa uz nevratil, do polroka sa k nam pritulala macicka mala/teraz uz velka. :D ak aj sa nevrati, neboj, on sa o seba postara ;)

0silvia0
4. mar 2022

@bazarzilinaaaa ak budes v buducnosti riesit macky, tak kastrovat a cipovat a ockovat treba.

lasoli
5. mar 2022

@bazarzilinaaaa mmentaone nie,ale mavali sme,ale sisede sa tak 2x vratil,je inak tiez kasteovany ale ked ma ruju aj tak zmizne na mesiac,raz ho dokonca boli zaviest aj s ostatnymi mackami asi 6(co im zanechala majutelka domu po odkupeni domu) a ken ten jediny sa vratil,asi nejaky inteligent kocur. No v case vojny mi je skor luto tych ukrajincov ako nejakeho kocura a celkovo skor sucitim s ludmi ako so zvieratmi.

hyta
5. mar 2022

@lasoli To si uvedom, že pre niekoho je zvieratko členom rodiny. Smutný tvoj názor.

lasoli
5. mar 2022

@hyta no ja som nastastie tak moralne,zle nedopadla,ja povazujem zviera za zbiera,hic mu neublizim a budem ho mat rada a clena domcnosti len cloveka.Alw hold dnes je spolocnost nastvena tak,ze ludia davaju prednaot zvieratam ako ludom.

bazarzilinaaaa
autor
5. mar 2022

@hyta ❤️

hyta
5. mar 2022

@lasoli Ono to bude tým, že často je to zviera lepšie od človeka. Podľa mňa je normálne i deti vychovávať k láske k prírode, zvieratkám. Potom by planéta nebola vari v takom stave, ako je v súčasnosti. No to už je o inom, ako stratený kocúrik.

hyta
5. mar 2022

@bazarzilinaaaa Moja segra mala kocúrika. Raz sa jej zatúlal, hľadali sme ho, bála sa či ho auto nezrazilo a po mesiaci sa vrátil špinavý, vychudnutý, s natrhnutým uchom, no živý. Asi bol na záletoch. Držím palce, nech sa i ten tvoj vráti v poriadku.❤

lilke
5. mar 2022

@bazarzilinaaaa teta s ujom už odchovali za možno aj 30 rokov zopár zatúlaných kocúrov a mačiek. Nemali deti, a keď sa k nim zatúlali kocuri, zaujímavé, že vždy veľkí, okamžite ponúkali samé mnamky, špeciálnu mrazničku pre "kocourka", mačacie dvierka na dverách, čiže po dome aj vonku, ako sa im páčilo. Akonáhle boli prístupnejši, hneď k zverolekarovi na prehliadku. Necipovali. Nik tam mačky neťahal za chvost, nenahanal. Ani jeden od nich neodišiel sám, každý vydržal roky, aj keď občas zopardnove potulky boli.
Či si dávali mačky medzi sebou avízo, ale akonáhle nejaky uhynul, vždy najneskôr do týždňa sa im nasťahoval nový. 🙂
Možno aj tvoj kocúrik skončil u takýchto ľudí. 😉

marsmykkok
5. mar 2022

@lilke presne tak, vonkajší kocúry si silné puto nevytvoria s majiteľom a ked niekto majú lepšie jedlo alebo lepšie podmienky (napríklad viac kľudu, viac mačiek okolo) ostanú tam. Pre toto ja mačky nechovám, lebo si vytvorím so zvieratami silné puto a bolo by mi ľúto mačku držať len dnu a keby dám slobodu, strácam nad ňou kontrolu. To musí človek tak brať že raz za nevráti a brať to tak alebo nemať mačku/kocúra čo má prístup von.