Žilinská pôrodnica - nadštandard

lulka321
25. júl 2022

Ahojte mamičky,
Chcela by som sa opýtať tých, ktoré majú skúsenosť s naštandardom v žilinskej pôrodnici. Takže:
1) o nadštandard sa treba pýtať hneď po pôrode alebo sa vybavuje dopredu?
2) koho sa vlastne treba pýtať? (Sestričiek? Doktora?)
3) kedy a komu sa platí za nadštandard?
4) aj v tejto dobe, v ktorej momentálne žijeme sú neobmedzene návštevy na izbe?
5) chodili ste sa najesť do jedálne alebo vám jedlo nosili sestričky na izbu?
6) tie, ktoré máte skúsenosti aj s naštandardom aj s klasickou izbou - sú naozaj sestričky ku vám milsie ako keď ste len na klasickej izbe?
Ďakujem všetkým za odpovede 🙂

kkovacovak
25. júl 2022

@lulka321 poradím ti, nájdi si tu skupinu o žilinskej pôrodnici. Tam ti poradí viac žien ako tu

lulka321
autor
25. júl 2022

@kkovacovak ďakujem

fifina75
25. júl 2022

@lulka321
1) najlepšie hneď na príjme
2) sestričky na prijme
3) pri prepustení, sestričke
4) to ti neviem povedať, ja som rodila pred mesiacom a pol a návštevy boli normálne bez obmedzeni
5) nosia na izbu
6) na klasickej izbe som nebola tak neviem povedať

lulka321
autor
25. júl 2022

@fifina75 ďakujem 😊

lenkaspalka
31. júl 2022

@lulka321 ahoj ja mám skúsenosť aj na klasickom aj na nadštandarde, keďže pri príjme nebol voľný ale v deň pôrodu sa uvoľnil apartmán. Už pri príjme povieš sestre s ktorou budeš vypisovať papiere, že chceš nadštandard. Málokedy býva voľný. Ak by ta prijali už pár dní dopredu a nebude voľný, tak tam nahlás že ak sa uvoľní nech ti dajú vedieť. Cena za jednolôžkovú ozvu 35e na deň, WC a sprchu majú jednolôžkové izby na chodbe, apartmán 70euro na deň ten má vlastné WC a sprchu. Sestričky na oddelení nadštandardu neskutočne milé a ochotné. Stravu ti nosia priamo na izbu,návštevy môžu byť nonstop. V apartmáne je aj manželská posteľ, dokonca aj postielka pre väčšie dieťa, plus samozrejme pre novorodenca. Jediné obmedzenie, že o ôsmej sa nemocnica zamyká, takže by musel návšteve niekto odomknúť.. Klasické oddelenie má všetko dvojlôžkové izby, WC, sprchu na chodbe. Sestričky sú podľa toho na akú šichtu natrafíš. Niektoré moje spolubývajúce za ten čas čo som ležala mali zlé skúsenosti. Ja osobne som nemala s nikým problém. Všetci boli milí a ochotní. Akurát na klasickom oddelení nestíhajú väčšinou, majú málo personálu a veľa pôrodov. Možno preto vzniká nespokojnosť pacientok. Za nadštandard sa platí v hotovosti pri prepúšťaní. Určite nadštandard odporúčam, za tie peniaze to stojí. Veľa ti sestričky pomôžu a aj poradia, lebo majú na starosť len pár mamičiek a novorodencov.

lulka321
autor
31. júl 2022

@lenkaspalka ďakujem krásne 😊