Zamĺknutý potrat - Žilina

3. júl 2024

Ahojte, ak je tu nejaká žena ktorá si prešla zamĺknutým potratom s tým že jej to riešili v žilinskej nemocnici… aký bol priebeh?
Dočítala som sa že už sa to dá riešiť aj nejakými tabletkami nie len chirurgicky kyretážou… lenže v Žiline v nemocnici nič iné ako kyretáž nerobia… je to ozaj tak alebo mi len nechcú ponúknuť druhú možnosť?
Vie mi niekto poradiť kde sa to dá na okolí v ktorej nemocnici vyriešiť tabletkami? Bola by som radšej za menej invazívny zákrok pred tou kyretážou mám rešpekt…

michaela329
3. júl 2024

Ja som bola už vo vyššom týždni, takže som "rodila" vybolavanim. A potom kyretaz - jednoduchý zákrok, úplne bez nasledkov. Prístup tam mali dobrý. Misoprostol viem, že dávajú v BA, prípadne skús Trenčín zavolať - tam su trochu pokrokovejsi. Alebo môžeš vyčkávať - čo neodporúčam, kamarátka si tak uhnala zápal a kyretu sa tiez nevyhla. Je to hanba, že tabletkou vyvolaný potrat tu nie je legálny - žiaľ, sme krajina, kde ženské zdravie nie je prioritou.

saska.j
3. júl 2024

Závisí v ktorom tt bol zamlknuty potrat.

autor
3. júl 2024

@saska.j ja som 8+0 ale babatko je 4+0 ma len 2mm

autor
3. júl 2024

@michaela329 dakujem za odpoved skusim Trencin aj ked tam zas .. treba chodit na kontroly a aj keby sa nieco zomlelo krvacanie atd neviem ci by som to tam stihla a v ziline by mi to dali pocitit🤦‍♀️

michaela329
3. júl 2024

A Tvoj gynekológ radí čo? Lebo v takom nízkom tt obvykle čakajú kym sa to spustí.

saska.j
3. júl 2024

Väčšinou sa čaká kým sa to spustí samé.

lulu1812
3. júl 2024

U mna tiez cakali ci sa to spusti same potom uz len docistili pre istotu a to v 12tt

autor
3. júl 2024

@lulu1812 a kolko trvalo cakanie na samovycistemie od zistenia ze ste prisli o babatko?😏

lulu1812
3. júl 2024

9.12.som bola na poradnu vsetko ok....17.12.som sla na pohotovost lebo mi zacalo znova byvat zle co som na poslednej poradni hovorila dr ze uz konecne mozem aj jest...a citila som ze sa cosi deje....vtedy mi spravili sono akcia srdiecka uz nebola...druhy den to slo prec...apropo presne po roku som sa tam vratila ale na porod. Vela vela sil prajem❤️❤️❤️vsetko sa kvoli niecomu deje

terka1122
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beatrice1111
9. júl 2024

Nepamatam sa v ktorom som bola tyzdni, asi 8tt a prisla som na prvy ultrazvuk kde nebolo nic, tak mi doktor povedal ze o 2 tyzdne mam prist znova a uvidime. Presiel asi tyzden a same sa to spustilo, kyret som nemala len ma potom 2x skontrolovali a vycistilo sa samo.