Slovensko-nemecké alebo slovensko-anglické rodinky v okolí Žiliny alebo Kysuckého Nového Mesta

juliaduranova
7. apr 2022

Ahojte, hľadám kamošov pre môjho 5-ročného syna na hranie. Sme slovensko-americká rodina, ktorá dlhé roky žila v Nemecku. Vo februári sme sa presťahovali na Slovensko. Bývame v Kysuckom Novom Meste. Manžel je Američan, ale vie veľmi dobre po nemecky. Náš malý sa narodil v Nemecku, chodil tam aj do škôlky a ja by som chcela, aby si tú nemčinu udržal. Samozrejme, doma sa rozprávame aj po anglicky (s tatom) aj po nemecky, ale je to predsa len iné, keď sa rozprávajú deti medzi sebou. Nepoznáte niekoho, kto má nemecky hovoriacu rodinku a mal by záujem o stretká. Veľmi by som sa potešila.

liljana
7. apr 2022

Korejsku rodinu skorej najdete ... 🙂

juliaduranova
autor
7. apr 2022

No, to viem. Takú ale nepotrebujem. Môj malý šprechuje super po nemecky, po korejsky nevie ani mäkke F (keby ho aj mali 🙂))

juliaduranova
autor
7. apr 2022

Ja som ešte nestratila nádej, že sa nám podarí nájsť niekoho. Aj v najhlbších Alpách sa mi napokon podarilo nájsť zopár Slovákov s deťmi, tak si myslím, že aj tu musia byť nejakí Nemci, len ich asi málokto pozná. Na FB som už neuspela, nenašla som tam vôbec nič zaujímavé.

bibina32
7. apr 2022

@juliaduranova skús tu napísať do skupiny Žilina.

juliaduranova
autor
8. apr 2022

Ďakujem za radu 🙂