Pôrodnica Žilina

27. máj 2023

Ahojte,tie ktore ste rodili v Źiline prirodzene, ako to tam funguje? Mate cely cas babatko pri sebe na izbe? Ako sa stavaju k bondingu? Prvy krat som rodila v inej nemocnici a teda vobec som nebola spokojna. Dakujem

barborka2712
27. máj 2023

Ahoj, rodila som 2021, spontanny porod, prisla som, chvilu na prijme potom na vzdycharni a potom do boxu, tam uz mohol byt aj moj muz, porodila som malu, bol bonding, 2 hodiny sme spolu vsetci 3 boli na boxe a potom som sla na izbu a po 2 hodinach mi doniesli malu. Tot vse 🙂

googwife
27. máj 2023

Tak ja som rodila teda už dávnejšie, ale jasné bonding bol (muž nestihol prísť bola to naozaj rychlovka ) a dokonca krpec bol skôr na izbe ako ja 🤣 Celý čas bol pri mne samozrejme okrem vyšetrení ktoré absolvoval 😉 Personál príjemný ja som bola spokojná

katucha
27. máj 2023

Ahoj, ja som rodila teraz 03/2023, všetko je tak ako dievčatá vyššie písali. Prišla som na príjem, skontrolovali ma, vypísali sa všetky papierovacky (mala som dopredu nachystany dotazník co sa u nich na stránke dá stiahnut) urobili klystir, nechali ma ešte ležať pri nich až sa viac otvorim( keď som prišla bola som na 4-5cm), praskli mi vodu a to už som šla na box na monitor, kde mohol byť uz aj manzel. Tam som este ,,skocila,, do sprchy kvôli uvolneniu bolesti.
Dotepanie pupocnika koľko to išlo (veľa som krvacala), 2hod. Bonding a potom na izbu kde mi hneď doniesli aj babatko. Ja som bola na nadštandardné 30e/noc, ale rovnako je to pravdepodobne aj na klasickej izbe a aj v apartmáne. Strava chutná, personál super. Na tomto nadštandardné bolo skvele najmä to, že manžel mohol byť pri mne na izbe okrem noci asi stále nebol s tým vôbec problém. Mame prvé babatko tak to pre mňa bolo dôležité 🙃
Držím palce a rýchly a bezproblémový pôrod želám 🙃

laura1009
28. máj 2023

Baby majú pravdu čo písali ..+ Rodila som pred pár mesiacmi, všetko išlo ako hodinky, manžel prišiel za mnou na box a cely proces absolvoval so mnou, dokonca mi išiel pomôcť do sprchy, drzal čo mohol, dával pozor na monitor atd. Takze nikto s tým nemal aaabsolutne problém .. Vždy počúvaj čo ti radia, vďaka tomu ako prvorodička som mala so všetkým veľmi rýchly pôrod, bez epiduralky a NIE JE PRAVDA že ťa radšej nastrihu aj keď nemusia alebo že sa im nechce namáhať či čo som počula .. za mna úplne super všetko. …
A to, čo už prišlo potom, oddelenie šestonedelia o tom už pomlčíme 🥲😅

autor
28. máj 2023

@barborka2712
@laura1009
@katucha
@googwife baby a na sestonedeli ste mohli mat pri sebe normalne babatko?? Lebo ja som rodila v Čadci a tam nosili len na kojenie par krat do dňa😥

erika707
28. máj 2023

Ahoj ,ja som rodila koncom februara.
A nemozem si vynachvalit porodnicu v ziline.
Po porode mi hned maleho prilozili, potom ho zobrali okupat doniesli ho spat na kojenie. Previezli ma izbu,pockali kym som osprchovala a najedla a potom mi doniesli maleho na izbu. Cely cas bol so mnou. Ale keby nahodu si chces oddychnut a poprosis sestricku, ona si ho zoberie a postara sa.
Prvy porod v cadci hroza!

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborka2712
28. máj 2023

Jasne, celu dobu bola pri mne, len ked dostala zltacku mi ju zobrali.. a ked videla sestricka, ze som uplne KO tak mi ju tiez zobrala nech sa dam dokopy

katucha
28. máj 2023

Áno celý čas, len na vyšetrenie brali malého ale vždy všetko dopredu mi povedali, kedy prídu a za cca za koľko sa vrátia. Aj náš mal zltacku, ale nemusel pod svetlo, to mu chodili premeriavat.

lilope
28. máj 2023

@autorka v podstate detto ako @katucha pôrod v marci tohto roka, postup pri pôrode podobný, i keď u mňa trošku zdĺhavý proces, hneď po ňom bonding (otec na boxe pri pôrode aj po ňom, išiel so mnou až na izbu), ja som bola v apartmáne a otec tam mohol spať aj cez noc, bábätko mi chceli nechať na izbe hneď po pôrode, ale kvôli ťažšiemu pôrodu a nevoľnostiach po ňom ma nechali niekoľko hodín vyspať (od polnoci) a ráno od šiestej už bola pri mne celý čas. Zobrali mi ju len na jedno vyšetrenie, na sono vnútorných orgánov, ostatné vyšetrenia robili v apartmáne a raz na moju prosbu ju vzali keď som už bola totálne vyšťavená, lebo vrešťala celú noc. 🤦‍♀️😀 Takže za mňa len pozitívna skúsenosť, aj personál bol super 👌

alzbetka2204
30. máj 2023

Ja som rodila 4 dni dozadu 😀 a spokojnost velmi velka ako aj predosly krat. Personal, ci uz na porodnej sale alebo sestricky na oddeleni prip. nadstandarte, zlate ochotne. Po porode ihned bonding, potom skontrolovali malicku priniesli nam ju naspat, mali sme ju cely cas pri sebe. Aj na porodnom boxe, aj potom na apartmane, manzel taktiez bol cely cas pri mne. Akurat mne malu zobrali, na moj suhlas na prvu noc k sebe sestricky, pretoze som mala problemy s tlakom a odpadla som v noci, ked som isla na wc, tak pre istotu bola pri nich ale inak funguju tak, ze mas dietatko pri sebe cely cas. 😊

lenkahavrilova
8. jún 2023

Ja som tu rodila 10/2021 a druhýkrát pred 2 týždňami. Stotožňujem sa s tým čo píšu dievcata predo mnou, ak by som chcela ešte tretie bábätko tak určite opäť ZA🙂 personál pri pôrode, samotný pôrod, neskôr jedlo či personál na 600nedeli za mna 10/10 🫶🏻 po pôrode bábätko 2h na mne v prítomnosti manžela, potom prevoz na izbu kde už čakal džbán s čajom, jedlo, tabletky od prípadnej bolesti, sestrička ktorá má odprevadila do sprchy, pockala so mnou, naspäť mi pomohla. Maličkú mi na prvú noc vzali lebo som ich o to poprosila, že si chcem oddýchnuť. Ráno ju doniesli a už bola stále pri mne. Boli ochotne, odpovedali na každú otázku a stále sa pýtali s čím mi pomôžu… paráda všetko 🙏🏼