Pokazil sa nám bojler

cookie29
14. aug 2022

Ahojte,
Sme na dovolenke u rodičov a v noci nám odišiel bojler (elektrina). Už mal na to vek, ale nemáme teplu vodu. V lete s 2 malými deťmi 😢
Na koho sa obrátiť? Asi to bude treba vymeniť. Zvyčajne sa o to staral brat ale ten akurát v noci odišiel na dovolenku do zahraničia.
Ďakujem za každú radu

zuzanka.zuzu
14. aug 2022

snáď sa podarí nájsť... len ma pobavilo "V lete s 2 malými deťmi" 😀 no v zime by to bolo horšie či nie 😉

martinkatinka
14. aug 2022

Treba zavolat opravara .

nelca84
14. aug 2022

@cookie29 asi nerozumiem, hladas konkretny kontakt alebo co? Vsak ak bol.stary a pokazil sa, tak treba kupit novy a elektrikar ho zapoji. Ziadna veda. Vam sa este nikdy nic nepokazilo? Ze nevies co treba robit 🙈

stellarstar
14. aug 2022

Veď vodu môžeš ohriať nie? Ako nechápem o čo ti ide. Fakt neviem čo by ste bez internetu a hlavne MK robili. Ja osobne by som volala asi elektrikára

vlado818
14. aug 2022

Kupim novy s podobnymi parametrami. Odpojim ee. Istic.
Odmontujem kable a vodu. Nasledne dam novy tak isto ako stary. Zapnem istic. A lala tepla voda bude.

janka1011
14. aug 2022

@vlado818 alala pokiaľ nie si elektrikár alebo kúrenár tak si isto len tak nový bojler nezapojíš.

sojorez
14. aug 2022

@cookie29 Zavolam bratovi, ci ma kontakt na opravara bojlera. Kedze je stary, je pravdepodobne, ze to uz riesil. Ked nema, vyguglim si. Ak opravar povie, ze je kaput, idem pozriet, co je na trhu s podobnymi alebo lepsimi parametrami. Dovtedy ohrievam vodu v hrnci alebo kanvici. My, co sme rastli v panelakoch s odstavkami vody, uz mame prax.

cookie29
autor
14. aug 2022

@sojorez brat je mimi EU a šli v noci. A rástla som v paneláku s letnými odstávkami vody aj ja. Dokonca aj na dedine u starkých bez tečúcej vody takze to mi moc nepomôže…

cookie29
autor
14. aug 2022

@zuzanka.zuzu v zime sa kúri kotlom, ktorý ohrieva vodu 😂 akože zakúrit môžem že?

mandzula
14. aug 2022

@janka1011 ale zapojis. Moj muz nie je ani elektrikar, ani kurenar, len normalny sikovny chlap a bojler mame vymeneny za hodinku, dve.

cookie29
autor
14. aug 2022

Ľudia to vážne? 20 rokov som mimo Slovenska, takze nemám absolútne žiaden kontakt, netuším kde a koho volať. Elektrikára? Vodara? Kurenara? Pri tom riešim choré dieťa. Doma by som vedela presne na akú profesiu sa obrátiť. Ale tu netuším. Je to bojler napojený na kotol a elektrinu.
Som nesmierne rada, že vy máte všetci pohodové životy a nikdy nie ste strateni 👍
Takze ešte raz ďakujem za múdre rady. Poobede skočím do krčmy určite tam chlapi nejaký kontakt dajú. Tu len zbytočne strácam čas 😢

mandzula
14. aug 2022

@cookie29 ta krcma vobec nie je zly napad, ak si na dedine, s bojlerom si poradi vacsina chlapov. Alebo popros suseda. Zijem na dedine a toto si fakt bezne robime sami (uplne vazne, bez akejkolvek srandy).

janka1011
14. aug 2022

@mandzula píšeš, akoby ste menili bojler každý mesiac až dostávam pocit, že ani nevieš o čo ide. Toto patrí do rúk majstrovi, ktorý má na to oprávnenie.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
14. aug 2022

@janka1011 toto je teda podla teba co? Pred rokom sme ho sami s muzom nahadzovali. Uz treti za 10 rokov.

sojorez
14. aug 2022

@cookie29 Vazne, aj s nasimi pohodovymi zivotmi 🤦🏼Kedze si 20 rokov mimo Svk a neorientujes sa, volaj bratovi. Siel v noci, je mimo EU. Uz je den, aj mimo EU sa vies spojit s ludmi. Do gugla hodis pokazeny bojler opravar.. Neuveris, skusila som a nasla som. Pre lepsie vysledky skus zadat aj miesto pobytu. A hlavne dychaj, ludia Ti tu nesli prudit, ale poradit Ti. Ako si to vzala, je uz Tvoja kapusta.

janka1011
14. aug 2022

@mandzula tak to, že si ho "nahadzujete" sami vysvetľuje, prečo ste museli meniť bojler 3x za 10 rokov.

mandzula
14. aug 2022

@janka1011 cakala som toto rypnutie. A pritom vysvetlenie je velmi jednoduche. Priestor, v ktorom bojler je, je velmi maly, teda aj kapacita bojlera. Tym padom hreje nonstop, aby sme mali dost vody, co teda znamena, ze sa rychlejsie opotrebuje. Logicke, nie? Ci sa mam hanbit, ze mam muza, ktory to zvladne?

nelca84
14. aug 2022

@cookie29 ved nech sa rodicia opytaju susedov, ak nemaju ziaden kontakt, na dedine ma urcite vacsina bojler. Ci su tam novi a nikoho nepoznaju? Prilis to komplikujes. Keby sa pokazila pracka, chladnicka... co budete robit?

janka1011
14. aug 2022

@mandzula nie, nie je to logické a nebolo to rypnutie, ale fakt. Nie pre srandu má bojler zapájať odborník, ktorý je na to školený a má na to oprávnenie. Keby došlo k nejakým škodám alebo úrazu riskuješ dosť veľa a navyše neodborným zapojením ti ani nie je uznaná reklamácia. Skúste si nabudúce dať vymeniť bojler odborne a som si istá, že nebude mať životnosť 3 roky ale možno 19 ako ten náš. Autorka neni žiadna neschopáčka keď si hľadá na to majstra. Tiež by som to nedala robiť dákemu "paľovi" z ulice.

mandzula
14. aug 2022

@janka1011 moj muz je zhodou okolnosti Paľo.🙂 Nam proste vzdy prehrdzavie vnutro, nikdy neskoncil na zlej elektrine. Moji rodicia maju bojler uz cez 15 rokov, tiez ho otec montoval sam a funguje bez problemov, takze zlou montazou to nie je. Ja nehovorim, ze autorka je neschopacka, len vravim, ze to clovek da aj sam (nie ona, samozrejme, ale sikovny chlap ano), ked sa inak neda. Ja som rada, ze moj chlap to zvlada, naposledy nam totiz bojler rupol v casoch tvrdeho lockdownu, bezali sme pon 150 km cez zakaz liezt cez okresy a zohnat vtedy kohokolvek na montaz bolo neralne, tak sme nahodili monterky a zmakli to.

vlado818
14. aug 2022

@janka1011 achh pani ty nasi odbornici niekedy...
Co si myslite ze je elektricky kotol? Date farbu na farbu a pripojite vodu max vam to bude tiec tak opravite.
Pre toto pytaju neskutocne prachy lebo na kazdu( ok beriem pre niekoho vymena ee kotla moze byt zlozita)
To nieje oprava elektro auta.

petertm
15. aug 2022

@cookie29 ty to inteligenti nevedia co pisu mas obojživelnik a potrebujes plynar kurenara na opravu cislo najdes na nete podla okresu a mimo temi jak som cital tie priblbe komentare napr ze pobavilo tu nemenovanu pani ze v zime ci netreba ta kedy potrebujes teplu vodu v zime. v zime sa zapotis pri - teplotach ci vlete sa deti potia aj špinia ti inteleg nasrato mas v hlabe i v trenkach to v trenkach by ma nesralo ale ze mas v hlave