Operácia plochých nôh Evansovou metódou v Žiline - skúsenosti

angelika42
1. aug 2022

Syn dostal odporúčanie na operáciu plochej nohy, kde sa odoberá štep z bedra rodičovi a vkladá sa do nohy. Má s tým niekto skúsenosť? Boli ste na takejto operácii? Pomohla? Ďakujem za odpovede

mec321
1. aug 2022

@angelika42 ani vlozky nepomohli?

angelika42
autor
1. aug 2022

@mec321 nepomohli, nosil ich od troch rokoch, teraz ma dvanast a 3 stadium plochej nohe, bolia ho.

mec321
1. aug 2022

@angelika42 Jaj tak 😕 ja len preto sa pytam lebo niekedy lekari odporucia hned takuto vec pritom sa to da vyriesit aj inak.. ak vsak uz nic ine nepomaha.. skusenost s tym nemam ja len ze ak je moznost este nejak nozky napravit treba skusit samozrejme sa mi to lahko hovori ked niesom v takej situacii a samozrejme viem ze urcite sa snazite ako len mozete a isto vas toto napadlo .. prepacte avsak drzim palce

kluska
1. aug 2022

@angelika42 co si vsimam, ploche nohy su preto, lebo deti nechodia naboso ani doma a hned akonahle sa postavia, uz maju nieco na nohach. Moji obaja synovia mali klenby vyvynute este pred 2 rokom, dokonca som si vsimla, ze uz pri lozeni na boso a stavani okolo nabytku a chodeni okolo (cca 5 mesacne obdobie) sa vyrovnali aj padnute clenky a aj klenba vznikla. Klenba je sval, treba ju trenovat, skor by som sla do cvicenia a kupila nejake pomocky na to aby si nozky masiroval a chodil po tom. Teraz v lete doma naboso a vonku na trave, kamienkach naboso + to cvicenie a ucidela by som, ze co to s tym zrobi. Potom existuje este barefoot obuv, dostatocne siroka a s tenkou podrazkou, ktora imituje chodzu naboso, ale tak v takej obuvi sa treba naucit aj chodit, lebo inac sa chodi v nej a tiez nestriedat velmi obuv nebarefoot a barefoot, aby neboli potom problemy, ze v barefoot bude dupat patou. Ale existuju aj nejake alternativy, nieco medzi barefoot a medzi normalnymi a do tych by som sla vo vasom pripade.

gemerka17
1. aug 2022

@angelika42 najväčšia otázka ostáva koľko minút/hodín denne venoval cvičeniu na ploche nohy od 3 do 12 rokov ?

angelika42
autor
10. aug 2022

@kluska syn ma zdedenú plochu nohu po manželovi, má to od malička, cvičili sme aj nosili ortopedicku obuv, aj chodil po nerovnom terene, nič nepomohlo a nohy ma katastrofalne, bolia ho a uz sa mu vykrivila aj chrbtica.

angelika42
autor
10. aug 2022

@gemerka17 cvičili sme od malička špecialne cviky, ktoré nám dali na rehabilitácii, nepomohlo. Má dedičnú plochú nohu po manželovi a nie trochu ale veľmi.

angelika42
autor
10. aug 2022

No vidim, ze nikto s tou operaciou skusenosti nemá. :(

jakubjakovae
13. apr 2023

@angelika42 boli ste?

luciar260
7. apr 2024

@angelika42 ahoj vidim ze uz starsi prispevok , bol syn nakoniec na operacii? Tiez mam 13 rocneho a bola nam odporucena operacia ale nie touto formovou ako vam, sym ma posledne 4te stadium plochej nohy , tiez nic nepomaha

danka728
7. apr 2024

@luciar260 mňa by zaujímalo či ste skúšali osloviť nejakého fyzio ktorý sa zaoberá vojtovou metódou 🙂 táto metóda vie toho veľa vyriešiť a hlavne bez operácie