Materské škôlky v Žiline

18. sep 2023

Ahojte maminky, v júni 2024 sa sťahujeme do Žiliny, a maly bude mať v júli 2024 3 roky, viem ze sa asi možno skoro pýtam ale neviem ako je to so školkami v ziline, u nás napr nie je problém s miestami a kľudne by mi ho vzali už aj teraz, tak ci mam očakávať to isté alebo sa pripraviť ze o miesta býva boj, trvaly pobyt budeme mat v centre kúsok od autobusovej stanice ak sa to berie spadovo. Ďakujem a popripade ktorú ms by ste doporučili

adeladulova
18. sep 2023

Je to boj, v centre mesta obzvlášť, drzim palce

autor
18. sep 2023

@adeladulova ďakujem no to si ma veľmi nepotešila 🙈

luciazahornadska
18. sep 2023

S miestami je to náročné - a to nie len v centre, ale aj na sídliskách. 🙂

adeladulova
19. sep 2023

Pozri, ja som mala problém vybavit skolku v banovej kse mame trvalé bydlisko, a skolku na jednej ulici, najprv mi syn chodil inam, a po mesiaci sa po znamostj podarilo dostat ho k nam

eva233
21. sep 2023

Treba si v máji podať žiadosť. My sme dávali do dvoch štátnych + cirkevná. Ale treba byť pripravený na najhoršie a teda, že ho nevezmú, pretože v Žiline je bitka o miesta asi v každej škôlke. Takže skôr je to o tom, kde mi vezmú dieťa a nie ktorá škôlka je dobra....
Ak budete v centre, náš chodí na Hollého a my sme spokojní veľmi.
Spádovú MŠ si viete pozrieť na nete.

daddat
6. okt 2023

Ahoj. Pokiaľ viem, viacero škôlok v ZA má tento rok volne miesta. Problém je, ze dieťa do 3 rokov je problem prijať kvôli veku, skôr jasle skúsiť. Mesto ako zriaďovateľ určite vie najlepšie. Ale od ďalšieho septembra keď už bude 3 ročné myslím ze šanca je (berú podľa veku od starších).