Mačka - dredy - salón v Žilinskom kraji

stevka072
26. aug 2021

Ahojte, mám taký problém. Moja mačka(britská, dlhostrstá) má strašné chcuchvalce, až dredy, ktoré sa nedajú rozčesať. Skúšala som ju aj kúpať, naniesť masku, vyskúšala som rôzne spreje určené na vyčesávanie srsti, kondicionére, hrebeň so zabudovanou britvou atd, ale nič nepomohlo.. je to stále horšie a horšie.. skúšala som jej to aj strihať, ale má to úplne až ku koži zamotané takže sa bojím, aby som jej neublížila.. nepoznáte nejaký salón, kde by jej s tým mohli pomôcť? Žilinský kraj by bol ideálny, aby sme nemuseli moc cestovať.. alebo nejaký účinný spôsob ako sa toho zbaviť? Za každú radu ďakujem 🙏🏽

aliziana
26. aug 2021

@stevka072 napisala som Ti...

77daniela77
26. aug 2021

@stevka072 Ja mam to iste s mainskou.Asi kupim strojcek a budem ju strihat.Vekom sa to zhorsilo.

kulumulu123
26. aug 2021

@stevka072 jedine ostrihať chlpy dorastu a potom 2-3x denne poriadne vycesat!!!!!

zefyra
27. aug 2021

@stevka072 Pozor na to strihanie, mačky majú takú kožu že len trosku zastrihnes a začne sa celá otvárať ako očko na pančuche.Strihala som 4 roky v salóne, mam s tým skúsenosti. Radšej ísť naozaj do salónu.

77daniela77
27. aug 2021

Cesem denne furminatorom,brucho si nechce dat,tam to je najhorsie.

hyta
27. aug 2021

Skús zavolať sem, ja tu chodím 14 rokov strihať nášho psíka, je to skvelá kočka a miluje zvieratká https://www.salonprepsy.sk/salony-pre-psov/zili...

sashenocka007
8. júl 2022

@stevka072 zdravím našli ste niekoho? máme rovnaký problém. teta zomrela a starame sa o jej macicku len s tym cesanim je to boj a ma strasne kudlance.

stevka072
autor
8. júl 2022

@sashenocka007 no, boli sme na veterine a tam jej to vystríhali strojčekom :D takze odvtedy to robime sami doma masinkou na vlasy :D nevyzera sice najkrajsie ale je zdrava :D