Je tu niekto zo Žiliny, kto cestuje vlakom?

chrobacik41
18. okt 2022

Prosím vás je tu niekto zo Žiliny, čo cestuje vlakom ? Potrebovala by som zistiť ako je to teraz tam keď bude cestovať vozickar. Teda pricestujeme do Žiliny a ako vyzerajú nastupistia, pretoze som písala do zsr a teta mi odpísala, ze teraz neprijimaju ziadosti na prepravu imobilných z dôvodu rekonštrukcie stanice. Tak sa chcem opýtať ako to tam vyzerá ta stanica, či môžme alebo nemôžme cestovať. Nastupovať chceme v Trenčíne a vystupovať teda v Žiline. Ďakujem za informácie. 😊

klarissa25
18. okt 2022

No ako ti tetuska odpisala, stanica je v rekonštrukcii

petik22
18. okt 2022

@chrobacik41 podla mna to nie je realne...ono aj keby isiel nizkopodlazny vlak,tie nastupistia su tak debilne,ze velakrat zoskakujeme 🤦‍♀️

chrobacik41
autor
18. okt 2022

@petik22 neviem ako to tam vyzerá, ešte som tam nebola, ale teta na online chate zssr mi napísala ze koli rekonstrukcii teraz nie je možné prepraviť vozickara ,

petik22
18. okt 2022

@chrobacik41 napisala ti pravdu

klarissa25
18. okt 2022

@chrobacik41 no však ti dobre napísala...

chrobacik41
autor
18. okt 2022

@klarissa25 dobre, ďakujem

struhanka
18. okt 2022

@chrobacik41 Jediná šanca pre osobu na vozíku, ako by sa presunul zo stanice niekam v ZA je, ak by šiel nízkopodlažný vlak s vystupovaním na koľaji 1 hneď pri stanici. Stanica je v kompletnej rekonštrukcii.

chrobacik41
autor
18. okt 2022

@struhanka no išli by sme rýchlikom z Trenčína, neviem na akom nástupišti v Žiline stoja rychliky smer Košice,

klarissa25
18. okt 2022

@chrobacik41 no na prvej koľaji skoro nikdy...

basullinka
18. okt 2022

Stanica v Žiline je naozaj v rekonštrukcii a mierne "rozbombardovana".

chrobacik41
autor
18. okt 2022
kuba_art
18. okt 2022

@chrobacik41 dá sa podľa mňa chodím s bicyklom a pekne sa dá aj z druhého nástupištia prejsť tak zadom ako chodia železničiari

anig
18. okt 2022

@chrobacik41 momentálne zväčša chodia na druhé nástupište,z ktorého sa dá dostať po "gumennom prechode"-musite sa vrátiť úplne na koniec druhého nástupišťa smerom na Bratislavu (teda akoby ste sa vracali odkiaľ ste prišli)a smerom doľava cez viacero koľají.
Upozorňujem ale,že treba niekoho zo zamestnancov poprosiť (na druhom nástupišti bývajú aj vonkajší vypravcovia,majú tam takú malú miestnosť),aby vas previedli,nakoľko sa tam vkuse posunuje.

anig
18. okt 2022

@chrobacik41 ešte dodám,že su tam dva prechody cez koľaje,prvý je čisto služobný,ale cez tento sa nedá prejsť vozíkom,až cez ten ďalej