Internáty Hliny v Žiline

dennkka
28. aug 2024

Ahojte,
syn nastupuje na VŠ do Žiliny a bude ubytovaný na internátoch Hliny. Vie mi niekto povedať, v akom stave sú tie intráky? Čo si tam má so sebou nabaliť? Treba aj vankúš a paplon?
Starší syn dostal v Nitre úplne nové.
Ďakujem.

simca115
28. aug 2024

@dennkka Muž tam býval 6 rokov a bral si svoje paplony aj obliečky. Ale internáty sú v pohode není to luxus ale stačí

luxus10
28. aug 2024

vankus, paplon, deku a obliecky kedysi davali...tak hadam aj teraz daju...ak nevies co treba, skus zavolt na spravu intrakov, tam ti povedia...urcite mu daj slapky zvlast do sprchy, tie su spolocne na chodbe, na kazdom poschodi, tak az tam nechodi bosy...

andreakotesova
28. aug 2024

Každoročne im obstaravam nové periny, posteľnú bielizeň a pod., takže nepotrebuje svoje.

luxus10
28. aug 2024

otazka je odkial ste, ako to mate daleko, ved ked pojde na zapis, ubytuje sa, ak sa mu nieco nebude pacit, zajde si domov...aj lampy na stoloch byvali...

v izbe ma kazdy postel, stol, stolicku a 1 dielnu uzku skrinu-asi 60 cm siroku po strop s nadstavcom, a policu nad stolom, a 1 spolocnu policu na potraviny, riad...

dennkka
autor
28. aug 2024

Práveže sme z ďaleka, vlakom to má 4h. zápis je 9.9, a ubytovať sa dá až 16.9. Ale ideme už 15.9., lebo bude mať matematický kurz a to bude že vraj jednu noc spať inde( netuším kde) a potom sa musí presťahovať hned ráno na svoju izbu. Budem ho brať prvýkrát autom, tak chcem vziať všetko potrebné, aby to nemusel vláčiť vlakom.

luxus10
29. aug 2024

@dennkka tak v najhorsom, ked dorazite, a zistite, co tam je, a co by ste este potrebovali-zilina je velke mesto, vsetko sa da dokupit v meste, dnes mame internet,nie ako kedysi...😍

pozri si ale tu mame obchody, maj navigaciu, pre lepsiu orientaciu v meste-mame tu jysk, obi, merkury market , kinekus-na take rychle tecnicke veci, aj periny a vankuse sa tu daju kupit....pepco, kik, hypertesco....

varnu kanvicu mu daj, jednoplatnicku-ak potrebuje,pribor, riad nejaky, nieco na umytie riadu, utierku...toaletak nezabudni...

luxus10
29. aug 2024

mozes aj chladnicku....neviem ako je to teraz, s priplatkami za spotrebice...

ak_tak0202
1. sep 2024

Za mojich študentských čias som si kupovala vešiaky do skrine, riady (nejaké taniere, pohár, hrnček, príbor, menší hrniec, panvicu, nôž,...), kuchynské utierky. Aspoň na našom bloku bola na každom poschodí dvojplatnička (na ktorej sa nedala regulovať teplota) a tiež na jednom poschodí bola miestnosť "kuchynka", kde tiež bola iba dvojplatnička a kuchynská linka, inak nič.

Potom ako bunka sme si spoločne kupovali chladničku, mikrovlnku, rychlovarnú kanvicu, odkvapkávač na riad, mali sme tiež vlastnú dvojplatničku, ale poriadnu. Každá bunka mala vlastné hodiny, prípadné nedoplatky na elektrine sa potom vyrátavali konkrétnej bunke a ako bunka sme ich potom delili rovnomerne medzi všetky 5. Spolu sme sa tiež skladali na veci ako saponát, toaletak, hubky na riad...

Obliečky sa menili asi každé 2 týždne, to sa vylepil na vrátnici oznam, že vtedy a o toľkej hodine, ale keď náhodou v tom čase bude v škole alebo niekde v meste, nič sa nedeje, ak slušne požiada vratničku, vymení mu v ten deň aj skôr.

Na najvyšších poschodiach sú 2 spoločenské miestnosti, v jednej bol tuším aj pingpongovy stôl a v druhej kreslá a televízor, od tých miestnosti si musí vopred vypýtať kľúč tiež na vrátnici, rovnako ako od študovne, kde sú veľké stoly, ak by potreboval rysovať.

luxus10
1. sep 2024

@ak_tak0202 a na ktorom bloku si byvala ? ze tam boli tie elektromery?

ak_tak0202
1. sep 2024

@luxus10 na deviatke

dennkka
autor
1. sep 2024

To nie sú všetky bloky rovnaké?

dennkka
autor
1. sep 2024

S nákupom chladničky, mikrovlnky a platničky som teda vôbec nepočítala. Čakalo som, že to tam bude. Vešiaky super pripomienka, to by mi nenapadlo.

andreakotesova
1. sep 2024

@dennkka bude to tam, neboj sa. Aj toto sa pre nich pravidelne obstaráva.

lopka1313
1. sep 2024

Ja som tam tiez byvala, ale kazda budova je zariadena inak. My sme mali napr. Kazdy svoju valendu, stolicku, mini skrinu (ako realne mini, mne tam ani hrniec nevosiel, lebo polovica uzuckej skrine boli police a polovica vesanie) a asi aj policu (to si nepamatam), ale stol sme mali jeden dve. Bola som na dvojke a v tej izbe sa realne nedalo pohnut, mala cca 9m2. Vedla bola 3jka, tie na rohu boli mensie a mali poschodovku. Ale v strede budovy zas boli bunky aj s prechodnou 3 - a to je na vrazdu... Sprcha na kazdom poschodi, oficialne kazde druhe poschodie bolo damske a kazde prve panske. umyvadlo a wc na bunke. Chladnicky sa odkupovali aj od starsich... Elektrika sa doplacala zvlast. Dvojplatnicka na bunke nebola povolena. Na 1 poschodi kuchynka (linka a dvojplatnicka) na zvysnych na tom istom mieste bola studovna.
Ale bola som aj na inom bloku a tam napr bola poschodova postel na 2, ale kazdy mal svoj stol. Tie izby (hlavne 2) su miniaturne, tam som sa realne budila po vymene okien na to, ze sa dusim...
Paplony sme dostali, aj zavesy a obliecky. Ja som si obliecky nosila svoje. My sme mali aj pracku dole v pracovni a bolo tam aj miesto na zavesenie snur - pracka sa rezervovala na vratnici na 2 hodiny (za poplatok) - ja som si ju brala na 4 a hadzala vsetko na 40 min programy a potom to vyvesila rovno tam... Ku koncu som zistila, ze na prizemi boli aj sprchy s hlavicou, co vezmes do ruky, lebo ostatne boli u nas len pevne, dokonca na stlacanie gombika, aby vobec tiekla voda...
Popravde, ja som tam nemala kamosky, tak som tam nevydrzala a po 2.5 roku odisla na byt. Chybal mi hlavne priestor a sukromie...

dennkka
autor
1. sep 2024

@andreakotesova pracuješ tam? Tie bloky sú rovnaké? Syn bude v sedmičke.

andreakotesova
1. sep 2024

@dennkka ja pracujem pre vsetky fakulty, oddelenia, internáty, Menzu atď. UNIZA 🙂 Riaditeľ je tam úžasný, tak treba ísť za ním, keby niečo.

lopka1313
1. sep 2024

@dennkka nie nie su. Kazdy je zariadeny trochu inak...
A hej no, aj potom k cene ubytka treba priratat tie doplatky za nadspotrebu elektriny, pripadne pranie a tak - to vsetko sa myslim platilo v hotovosti asi?

Inak klasika riady (vratane hrnca a panvice - vybavenie kuchyne tam nebolo ziadne), zabky do sprchy, uteraky, proste vsetko si musi zohnat sam. A chladnicka, rychlovarna a mikrovlnka u nas bola jedine ak si bunka zohnala sama (ale casto sa odpredavalo na konci roka, alebo nechavali starsi ziaci na bunke, ale dost casto to boli archivne kusy). Dvojplatnicka bola na chodbe pri sprche, ale u nas to bolo take miesto, ze dvojplatnicka na polici na stene a okolo nic. Veci na varenie bud na zemi, alebo sme si nosili svoje stolicky... Mozno nejaky vozik by som si tam teraz dopriala, ale v realite v tej izbe by som asi nemala kam ten vozik vobec dat...

luxus10
2. sep 2024

@andreakotesova aj na hliny davate do kazdej bunky chladnicky? tie boli skor na internatoch na vlcincoch...ale na hlinach byvala len jedna spolocna v kuchynke n chodbe,...nooo..

luxus10
2. sep 2024

@dennkka ak si bude moct syn vybrat, pri ubytovani nech sa vyhne izbam s koncovkou 6-t.j. 106, 206...atd...to su tie prechodaky...ak ma radsej sukromie, bude tam cez vik, nech si pyta izbu s oznacenim A-to su 2postelove,su sice male, ale je tam vacsie sukromie...B-su 3 postelove...tam ak si chlapci nesadnu tak potes panbuh 4. strana...

dennkka
autor
2. sep 2024

@luxus10 nemal na výber, dostal izbu 406B. Takže to bude prechodná? Tak to asi ani nedokončí školu :( Aj sme písali, že chce dvojku, ale asi to nikoho nezaujíma, alebo prváci ich ani nedostávajú, neviem.

dennkka
autor
2. sep 2024

@andreakotesova je pravda, že izby s koncovkou 6 sú prechodné? Vymenia ju, keď o to požiadame? Šľak ma trafí, že práve my musíme mať takú smolu.

bobonova1
2. sep 2024

@dennkka ahoj chcem sa opýtať,odkedy má syn pridelený internát?Ze vie už aj aké číslo izby…
Brat ide byt tiež prvák,mal by ísť na intrak na Hliny…len stále mu internát nepridelili.v tom ich systéme mu nič neukazuje.Čiže stále nevie,ci ma intrak.
Ďakujem

dennkka
autor
2. sep 2024

@bobonova1 minulý týždeň v pondelok to nabehlo v systéme

dennkka
autor
2. sep 2024

@luxus10 a tie prechoďáky znamenajú čo? Kto bude prechádzať cez izbu? Tí dvaja z druhej časti bunky?

lopka1313
2. sep 2024

Prechodna izba je vlastne bunka, kde je samostatna 2. A k tomu nie 1x3, ale 3 izba, cez ktoru sa prechadza do dalsej 3 izby. Takze vlastne ti 6 chalani ziju doslova spolu, hlavne ti 3 v prvej casti, cez ktorych sa ide do zadnej 3ky. Na 1 wc a umyvadlo je v bunke az 8 ludi - 2+3+3, miesto 5 (2+3), ako je na beznej bunke.
Ako, nezavidim, hlavne ak ma Tvoj syn pridelene/ujde sa mu (uz nepamatam ako to je na zaciatku, ja som tam nastupila v 2010) postel v prechodnej izbe, tak proste smola.

Vyhoda je, ze na konci sk.roka si potom uz moze vybrat na dalsi rok aj ine ubytko v ramci budovy, s kamaratmi a tam, kde bude volne (aj inu bunku alebo len sam sa prida k niekomu inemu niekde ine)

luxus10
2. sep 2024

@dennkka ano 406 B je prechodna izba... , a budu tam asi vsetci 8mi prvaci...

luxus10
2. sep 2024

na bunke ich tam bude 8

luxus10
2. sep 2024

@dennkka vojdes do bunky, su tam 3 dvere-WC,A,B-vojdes do B a z B do C

luxus10
2. sep 2024

@dennkka chodte sa ubytovat co najskor, a priamo na bloku 7 to skuste vyjednat na vratnici-ale ked je takyto rezervacny system, tazko povedat, ci to vie veduca bloku v systeme prehodit...

luxus10
2. sep 2024

@dennkka alebo si tam vopred zavolajte a veducej sa opytajte, argumentujte tym, ze je zdaleka a bude tam travit vikendy...no skuste..alebo nech vas veduca naviguje komu treba volat, nie pisat....