Gymnázium v Žiline

dom21
8. sep 2022

🥂🥂😴😴🎊🎊Baby aby dcera chce ist studovat na gymnazium v ziline, prosiiiim ak mate skusenosti/referencie na gympel v ziline napiste mi prosiim, ktore gymnazium odporucate a preco, ktore nie a preco diky moc, velmi mi to pomoze❤️❤️❤️❤️😴😴😴😴

kuba_art
8. sep 2022

ja som chodil najskôr na varšavskú na 8 ročné gymnázium ale keď som bol akoby v 9 ročníku tak som odtiaľ odišiel na GSF a neľutujem to, prístup na Varšavskej bol taký, že každého tam väčšinou brali len ako číslo, za ktoré majú peniaze, osobne mi toto štúdium nedalo nič, napriek tomu ako ho všetci vychvaľovali si myslím, že viac by mi dala obyčajná základná škola. Čo sa týka GSF tak určite túto voľbu neľutujem je to veľká škola ale napriek tomu je to škola rodinného tipu a podporujú svojich žiakov v tej oblasti, ktorou chcú smerovať, prípadne im aj pomáhajú nájsť ten správny smer. Prestupoval som tam aj so spolužiakom z Varšavskej on už vtedy vedel, že chce byť lekárom tam mu všetci hovorili, že na to nemá, že on nebude dobrý lekár a nikdy sa na medicínu nedostane . Prestúpili sme na GSF a chalanovi tam nikto nepovedal, že ty nemáš na medicínu ale naopak ho veľmi podporovali a tento rok tu medicínu skončil s červeným diplomom v Prahe. Ja osobne som dlho premýšľal čo chcem robiť a na škole mi skvelý učitelia pomohli vybrať si ten správny smer, keďže som vynikal v matematike, technike a podobne ale nechcel som ísť študovať informatiku ani žiaden IT smer tak mi na škole povedali, že by ma mohla baviť architektúra a do tej doby som ani nevedel, že niečo také sa dá študovať na vysokej škole. A bol som za to rád, že mi dali takýto tip a bolo to naozaj to čo ma bavilo a aj baví a na takej Varšavskej by mi nikto nepovedal čo by mi mohlo ísť alebo podobne a dnes je so mňa celkom dobrý architekt si dovolím povedať čiže za mňa jednoznačne GSF. Napríklad brat chodil na Okružnú na gymnázium a ako nebolo to zlé len tam sa mu nepáčilo, že hneď v prvom ročníku už museli byť rozhodnutý čo chcú ísť ďalej študovať a podľa toho ich do triedy rozdelili a pre ľudí čo to v tej dobe moc nevedeli tak to nebolo moc dobré riešenie ale ako ani tam to nie je zlé podľa všetkého. Poznám aj pár kamarátov čo chodili na Hlinskú ale ževraj tam to ide dole vodou za posledné roky a už tam berú každého.

luxus10
13. sep 2022

@kuba_art s tou hlinskou... kazdorocne sa tam hlasi niekolko nasobok deti, ako mozu zobrat..takze asi nie kazdeho.....maju inovovane smerovanie, z mojho pohladu moderne, pre tuto dobu..., ale inac dik za to info o varsavskej...

kuba_art
13. sep 2022

@luxus10 tak ja som zo strednej školy vyšiel pred 8 rokmi kamaráti naposledy tak pred 5-6 čo som tam ešte mal čiže môže to byť inak ja nemôžem súdiť, ja som sa tam nikdy osobne nehlásil takže neviem posúdiť z osobnej skúsenosti chalan čo poznám vyšiel v 2017 odtiaľ a neučil sa zle ale ako povedal, že by tam druhýkrát už nešiel tak ja neviem

luxus10
13. sep 2022

@kuba_art mrkni sa na studijne odbory na ich stranke, mne sa to veru velmi paci....

kuba_art
13. sep 2022

@luxus10 žeby som si spravil popri práci architekta ešte niečo diaľkovo :D 😅 tak v dobe keď som ja chodil sme podobné niečo mali aj na GSF a nebol problém aj keď som v prvom ročníku nevedel čo ešte chcem ísť ďalej študovať a následne keď som vynikal v matematike ale nechcel som ísť na informatiku tak mi povedali, že architektúru a tam by som sa príliš priamo zo špeciálnym zameraním na gymnáziu ja nenašiel, možno to jazykové aj keď to mne bolo dosť zbytočné keďže ja som bol rozhodnutý, že v 18 si budem robiť certifikát z angličtiny v amerike a neľutujem tie peniaze čo ma to stálo ale prinieslo mi to úspech najmä po skončení vysokej školy v hľadaní práce, kde pre architekta je dôležité aby vedel cudzí jazyk na vysokej úrovni keď chce pracovať aj na zahraničných projektoch

heleninamama
13. sep 2022

@kuba_art Ďakujem za pohľad zo strany študenta-absolventa. Gvarza všetci chválili, všade sa zdôrazňuje, že je v trojici najlepších škôl na Slovensku, hoci tie ukazovatele kvality sú diskutabilné, ale dcéru som tam dala tiež. Prijímačky urobila výborne a mali sme veľké očakávania. Šla z Oravskej a je sklamaná po viacerých stránkach. Plánuje odísť do Sučian na anglické bilingválne gymnázium a zrejme ju v tom podporím.
Ja som chodila na Hlinskú a aj som tam istú dobu učila. Kvalitná je tam najmä nemecká trieda, jediná svojho druhu - žiaľ, tento jazyk dcéru neoslovil. Dobré je aj Gymnázium T. Ružičku, zamerané na francúzsky a španielsky jazyk. A Gymnázium sv. Františka a Veľká Okružná - matematická trieda. Úpadok je citeľný všade, dnes berú gymnáziá oveľa viac tried ako kedysi a mnohí žiaci sú slabší.

luxus10
13. sep 2022

@kuba_art 🙂v dobe ked som chodila ja, nic podobne neexistovalo, preto to povazujem za vyborne....mna otravovali humanitne predmety, ktore by mi stacilo informativne, a este volba poctu hodin na predmety tak to by bolo unotutti.....vekovo by som ti mohla byt mamou....🙂tak sa necuduj...

kuba_art
13. sep 2022

@heleninamama určite je to tak a áno už v tej dobe keď som aj ja šiel na gvarza tak ju chválili ale veľa spolužiakov rovnako aj odišlo, buď na odborné školy alebo iné gymnázia 4 sme šli na GSF a spolužiak a spolužiačka chceli ísť na medicínu na GVARze spolužiakovi povedali, že na to nemá a podobne a on to zvládol a tento rok skončil medicínu s červeným diplomom v Prahe a verím, že s neho bude dobrý lekár časom v špecializácií na ktorú sa chce zamerať, potom som mal v triede chalana čo chcel byť informatik ale nakoniec skončil na strojarine, kde tento rok skončil doktorát a týmto smerom aby nešiel na informatiku ale skôr, že by sa lepšie uplatnil na strojarine tak by mu nikto nepovedal na GVARze čo na GSF mu dali návrh a myslím, že to neľutuje a veľmi sa v tom našiel ja som bol zasa prípad, ktorý nevedel čo v živote, čo by som mal študovať a podobne keďže matika ma bavila ale IT sféra ma nelákala, strojárstvo tiež tak mi povedali, že som aj kreatívny aj celkom presný v rysovaní nech skúsim architektúru a veru bolo to super a neľutujem rozhodnutie, že som sa rozhodol prestúpiť, tak preto sa na to pozerám z tohto pohľadu ale možno niekomu to tam vyhovuje

kuba_art
13. sep 2022

@heleninamama ale nemčina je náhodou super osobne mám z nej certifikát aj to lebo som hľadal na výške možnosť využitia voľného času tak som sa zameral ešte na nemčinu a spravil som si certifikát aj keď vždy som sa učil angličtinu ako hlavný jazyk a šiel som si až do Ameriky z nej urobiť certifikát ale mám kamaráta, ktorý pracuje v Bratislave ale pre nemeckú firmu je to IT a firma im platí každému zamestnancovi osobného lektora nemčiny a je dosť sklamaný, že na EUBA ju za 4 roky čo tam študuje sa ani raz nemohol navštevovať lebo sa nenazberalo dostatok študentov aby vôbec ten predmet otvorili

kuba_art
13. sep 2022

@luxus10 no hej doba je trochu inde a tak tie humanitárne predmety by asi nikoho nebavili moc ale ja som ich nemal veľmi do hĺbky na škole a to som bol vo všeobecnej triede, osobne mi prišlo, že niektoré predmety ako psychológia, sociológia a podobné som mal na výške 4 semestre a oveľa viac do hĺbky ako na strednej škole, tak ja nemôžem vedieť aké bolo štúdium na gymnáziu za čias mojich keďže ani jeden nechodili na gymnáziu ale naopak na odborné školy

elementissa
13. sep 2022

Ja som študovala na GBZA a svojho času to bola jedna z najlepších a najprestížnejších škôl na Slovensku. Bohužiaľ časy sa menia a úpadok prišiel aj tam. Ak ale gympel, stále je lepšie mať aj C1 jazyk ako vôbec nič v ruke (predĺžiť si zakladku o 4 roky). Škola to bola ťažká za mojich čias. Teraz sa už tak nedbá na výber študentov (predtým bravali ozaj len premiantov, teraz čo mám infosky, tak pobrali aj decká s trojkami na vysvedčeniach) a že vraj sa úroveň znížila, lebo tí mega striktni učitelia mnohí poodchadzali a nahradili ich noví, že vraj mnohí bez autority a s nie príliš vysokými nárokmi.🤷 To mám info od človeka, ktorý je so školou stále v úzkom kontakte, ale zase naše vnímanie môže byť skreslené, lebo my si GBZA pamätáme úplne inak. Za našich čias to bola mega ťažká škola, ktorá nás výborne pripravila do života. Hovorievali sme, že kto prežil GBZA, toho už nič nevystresuje a je to pravda, všetci absolventi našich ročníkov sú úspešní, priebojní a veľmi psychicky odolní ľudia. Myslím, že až časom, keď všetka trpkosť vyprchala a odpustili sme tie nervy a stres, sme pochopili koľko nám tá škola dala. Samozrejme, že keď sme odchádzali, išli sme ako zo Sodomy (ani jeden pohľad späť) :D :D napriek tomu, že vtedy som toho mala plné zuby, dnes spomínam na strednú školu ako na najkrajšie roky. Výška už bola potom o ničom, to už vôbec nebolo také ako na strednej.

drahomirrra
13. sep 2022

@elementissa Jéj, aká óda na GBZA. Ja si ju pamätám úplne inak a sme určite približne rovnako staré, asi budeš kúštik mladšia než ja.

drahomirrra
13. sep 2022

Autorka, za mňa Okružná/Hlinská/Gvarza.

kuba_art
13. sep 2022

@elementissa ja som to mal podobne na GSF mal som v triede fakt spolužiakov, ktorý boli na základnej top žiaci ale mal som to aj výške tak keďže na architektúru sa málokto dostane ale tam to je aj teraz tak čo viem

kris_tin257
13. sep 2022

Pamätám si že vždy mali najlepšiu povesť Hlinská a Veľká okružná, bývalá tam tlačenka dosť. Ja som končila ale strednú v 2009, chodila som na SSAG a túto školu ale absolútne neodporúčam. Neviem ako sa to tam zmenilo lebo sa komplet vymenilo vedenie a väčšina učiteľov, tí najväčší vykveti čo učili nás tam už nie sú ale nemyslím si že úroveň nejak extra stúpla

luciazahornadska
13. sep 2022

@dom21 Ja som chodila na GVOZA a musím povedať, že som bola veľmi spokojná. 🙂 Vedia dobre pripraviť študenta na vysokú školu. Prístup na tejto škole bol vždy profesionálny, za mňa super 🙏

kuba_art
13. sep 2022

@luciazahornadska aj brat si to chválil ale jemu sa nepáčilo, že musel byť už rozhodnutý pri podávaní prihlášky do akej triedy chce ísť a podľa toho robil prijímačky viem, že on si zvolil jazykovú keďže nič iné ho nelákalo a tam sa veľa hlásilo tak ho ani na príjmačky na túto triedu nedali ale dali ho na matematickú lebo tam sa hlásilo pár ľudí a tak každého kto spĺňal podmienky na to aby bol pozvaný na príjimačky ale nebol v tom počte čo mohol robiť prijímačky na danú triedu kam chcel tak ho šupli na matematickú triedu a to sa mu nepáčilo keďže jeho matika nikdy nebavila a keďže chcel ísť na právo tak to bola preňho strata času a nemal možnosť si vybrať v 4 ročníku viac humanitárnych predmetov oproti iným triedam ktoré mali iné špecializácie a to ho dosť hnevalo

luciazahornadska
13. sep 2022

@kuba_art Aktuálne to takto už nefunguje, chodí mi tam neter. ;) Žiaci robia klasické prijímačky a môžu si vybrať buď klasickú triedu, alebo v prípade záujmu matematickú triedu. Až vo štvrtom ročníku si žiaci samy skladajú rozvrh podľa toho, na akú vysokú školu chcú ísť - dovtedy sa učia všetky predmety. Ja som tam chodila od roku 2012 a fungovalo to na rovnakom princípe ako teraz 🙂

lilope
4. okt 2022

@dom21 nikto ti tu nepodá objektívne informácie o všetkých gymnáziách, ale len svoju skúsenosť, ktorá sa môže líšiť od väčšinového názoru ostatných absolventov, tak snáď vám to pomôže sa rozhodnúť správne.
V prvom rade musí byť dcéra presvedčená o tom, že po skončení gymnázia bude pokračovať na vysokej škole, inak gymnázium neodporúčam vôbec. Zamestnávateľ sa na absolventa tejto školy pozerá horšie ako na učňovkára.
Ak je o tom 100% presvedčená, tak je gymnázium dobrá voľba. Ja mám skúsenosť len s Hlinskou, ktorú som ukončila pred vyše 11 rokmi. Chodila som do nemeckej triedy, a teda, už by som si ju nevybrala. Nič mi nedala, nemecky som sa nenaučila a štúdium bolo oveľa náročnejšie ako v obyčajnej triede, keďže na úkor 8 hodín nemeckého jazyka týždenne sme mali o hodinu menej matematiky, biológie, chémie, fyziky atď. a museli sme tieto predmety prechádzať omnoho rýchlejšie než študenti tejto školy bez zamerania jazyka. Neviem ako to tam funguje teraz, možno úplne inak a lepšie, ale už by som si túto triedu nevybrala. Buď by som zvolila klasickú triedu alebo GVOZA, čo som v tom čase ľutovala, že som si nedala prihlášku aj tam. Moje okolie v tom čase toto gymnázium chválilo. V tom čase bolo ľahšie sa dostať na Hlinskú, ale viac učenia a na GVOZA bolo zase ťažšie sa dostať a menej učenia (podľa slov kamarátov, ktorí tam vtedy chodili) tak som ani neskúsila, no neskôr som to videla ako chybu.
Prajem vám nech sa rozhodnete správne.

luxus10
4. okt 2022

@lilope ako moze yt niekde menej a niekde viac ucenia, ved osnovy su rovnake...zavisi od konkretneho cloveka., ako prijima poznatky a kolko casu potrebuje na zvladnutie tem...

susminka
4. okt 2022

Mne chodia deti na Gvarzu a sú oni aj ja mimoriadne spokojne. Nikdy by sme nemenili ani nebudeme menit. Závisí od toho, čo od školy ocakavas. Myslím, že právom sa každoročne umiestňujú na popredných priečkach. Učenia viac, ale to sa očakáva. Asj to nie je pre každého. Tvoj výber skoly závisí od toho, či ti ide dieťa z 9.rocnika alebo z 5. Ak z 9.triedy, tak asi naj Okružná alebo Hlinska..

susminka
4. okt 2022

@luxus10 ani nie, na gvarze majú učivo nad rámec SVP.. a napr.predmet hlavolamatika v rozvrhu...

lilope
4. okt 2022

@luxus10 neviem ako je to možné, osnovy môžu byť rovnaké, teda okruhy, ktoré má študent po absolvovaní ročníka ovládať, ale množstvo učiva nemusí byť rovnaké. Učiteľ koľkokrát mal svoje materiály k učeniu a sám si korigoval aké poznatky nám navyše ponúkne a aké nie a čo bude požadovať na písomke. Napríklad diktáty sme ma strednej už vôbec nemali a niektorí neovládali dobre gramatiku, tak nám slovenčinárka dávala aj diktáty. Inokedy mali medzery v iných veciach, keďže boli z rôznych základných škôl, tak sme museli prebrať učivo navyše, keďže bez základu sa nedá pokračovať a na čo nadväzovať. Ponúkam informácie, ktoré som dostala vtedy od deciek v mojom veku. Napríklad teraz nie sú rovnaké osnovy, ani len podobné učebnice pre deti na ZŠ, učivo častokrát nenadväzuje ako kedysi, to mi povedala priamo učiteľka ZŠ.

luxus10
4. okt 2022

ved ano ale ucit sa musia vsade...+- cos...
@lilope
@susminka

lilope
4. okt 2022

@luxus10 však jasné, konkrétne ja som mala v jazykovej triede učivo navyše, aj keď pritom boli osnovy rovnaké. Písala som autorke, že nikto jej objektívne neodpíše, pretože s pravdepodobnosťou blížiacou sa 0 tu nikto neabsolvoval viac ako jedno gymnázium. Napísala som svoju skúsenosť a skúsenosť vtedy chodiacich deciek na iné gymnázium s tým, že je to čisto môj a ich názor a nemusí sa zhodovať s ostatnými a tiež, že už situácia, akú som zažila ja alebo oni môže byť už po rokoch v daných školách úplne iná.

minnie131
1. nov 2022

@kuba_art momentálne chodím na okružnu, a už neplatí, že musíte vedieť čo idete študovať v 1. Ročníku, jedine delenie sa deje, že máte možnosť ísť do triedy s rozšírenou vyucobou matiky, ale aj pokiaľ tam nepôjdete ju môžte potom študovať, zvoliť si semináre a pod...

zabka1124
31. júl 2023

Prosím,viete mi odporučiť 8r.gymnazia v ZA?Našlo mi len na Varšavskej a Gym.sv.Frantis.zAssisi -z čoho ste,vaše deti sa pripravovali na prijímačky-viem MAT,SJ a náboženstvo(približne). Ďakujem