Elektronické cestovné v MHD - Žilina

michaela789
24. jan 2022

Ahojte,

Po 1000 rokoch som dnes šla MHD a prekvapilo ma to neskutočné zdraženie lístkov.
Na stránke dpmz som našla, že ak si zakúpim lístok priamo v buse cez platobnú kartu, tak je to o dosť lacnejšie.

Ako to, prosím vás, funguje? Vyberiem aký chcem lístok na označovači, priložím kartu ako v obchode a hotovo? A ako sa preukážem tým lístkom? Príde mi niekam nejaké potvrdenie, že som zaplatila?

greeri
24. jan 2022

@michaela789 Áno, je to presne tak, vyberieš lístok z ponuky, priložíš platobnú kartu a revízorovi potom ukážeš platobnú kartu, on si ju priloží na čítačku a vygeneruje mu tam nejaký kód, ktorý potvrdí, že máš zaplatený lístok; ak sa Ti dá, určite kupuj lístky takto, ušetríš peniaze aj nervy, kde pozháňať papierový lístok🙂

bykaterina
24. jan 2022

@michaela789 ja len dodám Kukni aj na Ich FB stránke majú videá z YouTube ako sa to robí.

sosta
24. jan 2022

@michaela789 a este dodam, ze sa to da len v zltych oznacovacoch, ktore byvaju v strede busu

michaela789
autor
24. jan 2022

No to sú vymoženosti 🤣 ja som si nevedela hlavu dolámať nad tým, ako mi taky lístok skontrolujú. Akože chápem, že je tam nejaký terminál... Ale ako overia platbu...ale že oskenujú normálne bankovú kartu, to by sa mi ani neprisnilo.
Ďakujem za vysvetlenie, baby. Budem isto nabudúce cestovať s elektronickým. Lebo 2e za do mesta a späť, celkom pálka teda.