Chcem ísť na potrat v Žiline alebo blízkom okolí

24. aug 2024

Ahojte
Som druhy mesiac tehotna podla priznakov AJ testu. Vysiel poz.
Nezelane tehotenstvo s cuszincom ktory sa ku mne spraval ako k nule ponizoval ma bil a Mal vzdy ine zeny. Opustila som ho. Nemienim si to dieta nechat. On o tom nevie. Slobodna matka byt nechcem mate overeme kliniky a za kolko ktore urobila potrat .?
Ako celkovy potrat prebieha ? Ked pridem na kliniku najprv ma budu vysetrovat .alebo I'm iba staci oznamit ze mam pzoitivny test a oni urobila zakrok ako chcem ja? Dakujem
Prosim nepiste mi ze si mam dieta nechat. Skurocne nemozem a nechcem Ani nechcem mat sponiebky ma toho chlapa

mimuska328
24. aug 2024

Neschvalujem síce potraty ale teda na druhu stranu ta chápem. Myslím ze najlepšie bude zajst za svojím gynekológom povedať mu co je vo veci a on ti vypíše papier a pošle ta na zákrok. U nás v nemocnici robia aj UPT aj teda kyret pri MA tak skus zájsť do nemocnice. Nejaká súkromná klinika rátam že zaplatíš aj 400€

nicoletta98
24. aug 2024

Nemám skúsenosti, ale držím ti palce ❤️ rozhodla si sa ako si uznala za vhodne a máš na to právo 😊

majloo
24. aug 2024

Ohladom bezpecnej interupcie sa mozes obratit aj na Moznost volby. Poradia ti kam.

autor
24. aug 2024

@mimuska328 neviem co tie skratky znamenaju. Musi mi moj gynenolog vypisat ziadanku a urobit sondou vysetrenie ? Alebo staci oznamit ze som tehotna test poz.a posledna menstruacia bola ...? A oni to uz urobia .
Citala som ze niekde na zapad ej europe davaju tabletku ako potrat a nemusi sa robit operacia. Je to aj niekde tu na slovensku ?kyretaz nechcem.
400e je naozaj dost

autor
24. aug 2024

@mimuska328 co je upt a ktora nemocnica prosim

matullienka
24. aug 2024

Upt je umelé prerušenie tehotenstva

ysseba
24. aug 2024

Interrupcia sa vykonáva do 12 týždňa. To stíhaš? Kedy si mala poslednú menštruáciu? U nás sa tabletkami nerobí, iba kyretáž. Býva to jednodňovka. Ráno prídeš, spravia ti ultrazvuk a predoperačné vyšetrenia. Samotný zákrok sa robí v krátkej, asi 15 minútovej celkovej anestéze, potom si tam na pozorovaní a po pár hodinách ideš domov. Robí sa to v súkromných klinikách, kde je to drahšie a aj v štátnych nemocniciach, kde si za to ale tiež veľa platíš.

kiki68
24. aug 2024

Na Sk nie je mozne tabletkou, v CZ a Rakusku to mozne je. Sk to nema schvalene zial a viem, ze to stoji aj v nemocke okolo 300-450 eur. Poistovna hradi iba zo zdrav dovodov. Inak nie. Takze si priprav tuto sumu a nie kazda nemocnica to vykonava. Ja by som zacala u svojho lekara a vysvetlila, ze co sa stalo.

kiki68
24. aug 2024

Si si ista, ze ten styk bol dobrovolny? Mal Tvoj suhlas? Neslo skor o znasilnenie? Ked bol taky hruby na Teba

vanilkovazmrzka
24. aug 2024

Preco toto uz neriesis so svojim gynekologom?

vanilkovazmrzka
24. aug 2024

Tabletka na sk nie je schvalena, vlada dakujeme ❤️ rakusko, alebo tusim aj cesko mozes skusit

autor
24. aug 2024

@ysseba ultrazvuk spravia....ako zvnutra ci sonografiu normalne iba brucha ?
Caka ma riadne gynekologicke vysetrenje ?

V cr mi daju tabletku to vazne ? A urobia to AK tam pojdem ?na operacii nechcem...

Ta vlada je fakt ...no comment ..

Myslite ze by ma vzala nejaka sukromna klinika v cr ?a dala mi tu tabletku ?za peniaze samzprejme a do 12 tyzdna

autor
24. aug 2024

@kiki68 znasilnenie prakticky

30majka71
24. aug 2024

Áno, do 12. Týždňa sa robí sonografia cez pošvu.

alankost
24. aug 2024

a nerozmýšľala si že by si to dieťa vynosila a dala na adopciu

nicoletta98
24. aug 2024

@alankost 🤦🏻‍♀️

ivik4
24. aug 2024

Jedna moja znama z MT musela ist az kamsi do BB tusim lebo u nich a ani v ZA nemala termin . Bolo to tento rok,niekedy zaciatkom, teraz netusim ako to je

ysseba
24. aug 2024

V ČR určite nebudú na teba čakať s otvorenou náručou, ale vezmú ťa. A liek nie je tiež len taký, že akoby si si vzala Ibalgin. Budeš mať normálne kontrakcie a uvidíš na vlastné oči to, čo mohlo byť tvoje dieťa. Tabletky sa podávajú dve a musíš to stihnúť do 12 týždňa obe. Kedy si mala poslednú menštruáciu? Píšeš, že si dva mesiace tehotná. Ono keď otehotnieš, tak si podľa tehotenských výpočtov už v 2 týždni. Administratíva tiež niečo trvá, takže máš čo robiť. Prečo si to neriešila skôr?

marca12
24. aug 2024

V CR ta tabletka tiez nieco stoji. Aby to nebola rovnaka cena ako kyretaz. No ale byt tebou,tak sa ponahlam. Mas uz len necely mesiac. A bohvieake su cakacie doby,aby ta vobec objednali.

e1i
24. aug 2024

Ja viem ze najprv sa vypisuje ziadost o upt a mas 30 dni na rozmyslenie az potom urobia. Takisto aj pri sterilizacii. Stihas to do 12tt aj tak ak by to tak bolo?

haley7897
24. aug 2024

V prvom rade chod ku svojmu gyn nech ti urci tyzden tehotenstva. Je totiz mozne, ze mas extremne malo casu na to aby si konala. Tehotenske tydzne sa pocitaju od poslednej menstruacie pred otehotnenim. Aby si neostala v situacii, ze nebudes mat moznost riesenia

ysseba
24. aug 2024

@e1i nie, nie, to nie je pravda. V sukromnom neni ziadna doba, ktora musi prejst a v statnom by mala byt dva dni. Minuly rok som to s kamaratkou zažívala. Ona bola na sukromnej klinike. Preto neviem, ze ci sa tato lehota v statnych nemocniciach dodrziava.

slavka1988
24. aug 2024

Kamarátka nesla za svojim gyn.ale na súkromnú kliniku do Trenčína kde urobili predoperacne a v ten deň ju robili za pol hodiny sa potom zobudila ale cenu ti nepoviem nepýtala som sa ani som sa nechcela vypytovat

luu1122
24. aug 2024

ak pojdes na sukromnu kliniku nemusis navstivit svojho gynekologa. nejsom so ziliny treba si pozriet ale na sr robia len kyret. je to kratky zakrok a o par hodin ides domov.

sono2
24. aug 2024

@ysseba ale prosím ťa, aké dieťa.tabletka sa podáva do 7 týždňa myslím, skúsenosť nemám, čítala som to. Čiže normálne menštruácia sa spustí. Vyjde max nejaký malý tvar 1 cm

sono2
24. aug 2024

9 týždeň dogooglila som

ysseba
24. aug 2024

@sono2 Veď ja nepíšem o dieťati, ale o tom čo RAZ mohlo byť dieťaťom.

demodun
24. aug 2024

Mne vravela doktorka, že jednej 50 ročnej pacientke to nechcel v Žiline nikto urobiť. Musela ísť až do Čadce. Tam zohnala doktora.

lavender94
24. aug 2024

Keď si zavolas na nejakú súkromnú kliniku do ČR, určite ta vezmú. Cenovo to vychádza rovnako, akurát zaplatis navyše za cestu, ubytovanie atď. Podľa mňa v tomto prípade je to zbytočná komplikácia, keďže už ti horí za zadkom. Pred 10 rokmi som si to zisťovala a stalo to na Sliači asi 350€ tuším, takže počítaj s nejakými 500€. Chod hned v pondelok za svojim gynekológom a on ťa nasmeruje. Ale fakt to rieš čo najskôr, ideálne aby si sa v pondelok už objednala, lebo sa kľudne môže stať, že keď to odložíš čo i len o týždeň, už to nestihneš. Je leto, čas dovoleniek možno na tej klinike nemajú bežnú kapacitu. To si zistila až teraz, že to riešiš tak neskoro?

ysseba
24. aug 2024

@demodun To bolo teraz niekedy? 😨