Centrum na odvykanie fajčenia v Žiline

31. dec 2022

Máte niekto skúsenosti? Pomohli vám tam prestať fajčiť? Ďakujem

iva8585
10. apr 2023

@bodka70 Úplne súhlasím. Všetkým som si prešla. Žiadne pomôcky nepomôžu. Je to len o vôli prestať. Zo dňa na deň proste s tým seknúť a už si nezapáliť nech sa deje čo chce. Škoda že mi oči otvorila až moja astma a to môžem byť rada že nie nejaká rakovina.. Ľudia nečakajte kým prídu zdravotné problémy, seknite s tým nie len kvôli peniazom a smradu, ale hlavne kvôli vášmu zdraviu. Mne aj veľmi pomohlo keď som sa odlúčila na dlhšiu dobu od kamarátov ktorí fajčia. Bolo to ťažké obdobie. Vyhýbala som sa fajčiarským miestam a celkovo som zmenila svoj rutinný život, dokonca som prešla do novej práce a začala som si robiť čiarky v kalendari. Každý deň bez cigarety bola pre mňa veľká motivácia a výhra nad sebou samou. Prestať fajčiť nie je jednoduché, aj po roku bez cigariet sa mi sem tam snívalo že fajčím.... Dá sa to zvládnuť len treba chcieť. Čo sa týka pomôcok proti fajčeniu to je len psychický klam. Nič nepomôže keď sami nebudete naozaj chcieť. Ak už aj prestanete znova to neskúšajte a nepokúšajte osud.