Ambulancia Prenatal s.r.o Žilina

kikam145
3. máj 2023

Ahojte, chcela by som sa poradiť. V 14.tt som absolvovala v uvedenej ambulancii ten ultrazvuk NT, zameraný na odchýlky plodu. Ďalšie sono mi povedali,že sa robí v 2. Trimestri okolo 21tt.viete mi niekto povedať,či aj toto sono je nejaké špeciálne a rozšírené,oproti obyčajnemu sonu,čo robí hoc aký iný lekár? Pretože toto sono v 22tt už nemá to označenie NT. A ušetrila by som 55€. Ak by bolo sono v Prenatal obšírnejšie, dala by som si ho. Ale ak je to to isté,čo mi urobí hoc kto,tak načo? Máte pls skúsenosť a viete mi poradiť? Ďakujem.

malaopicka
3. máj 2023

Áno je to špecializované genetické sono, treba naň špeciálne osvedčenie, aby ho mohol gynekológ vykonávať. Nie je to o peniazoch.

kikam145
autor
3. máj 2023

@malaopicka aj to v tom 21.tt, ktoré už nie je označené NT? Ďakujem 🙏😊

queeninthenorth
3. máj 2023

@kikam145 v tomto štádiu tehotnosti už nie je možné NT vyšetriť, pretože je dieťatko väčšie ale vyšetrujú sa iné kritéria, určite to nie je vyhadzovanie peňazí keď chce človek vedieť či je s dieťatkom všetko v poriadku a zdravo sa vyvíja…ja som tento 2.skríningu absolvovala v Martine u Dr.Grochala za 100€ a určite tie peniaze za toto neľutujem

kikam145
autor
3. máj 2023

@queeninthenorth ja som si chcela overiť,lebo môj obyčajný gynekológ (nie som s ním spokojná) mi povedal, že tak sa rozhodnite. Buď vám spravím veľké morfologicke sono ja,alebo pôjdete tam. No a ja som úplne nechápala,či on dokáže urobiť to isté, keďže viem,že prvýkrát keď som bola v tom prenatal to bolo špecializované. Takže ak Vás dobre chápem, nie je to to isté.a to som potrebovala vedieť, lebo na nete som to nevedela nájsť. Ďakujem 🙏🥰

malaopicka
3. máj 2023

Opakujem, je to vysokošpecializované UZV vyšetrenie, na ktoré máš nárok a je to nadštandard, preto sa platí. Nemá to absolútne nič s NT, pri tomto sone sa pozerajú úplne iné veci.

kikam145
autor
3. máj 2023

@malaopicka a prosím ťa,ty máš skúsenosti priamo s Prenatal v Žiline? Pri tom druhom skríningu mi určí v rámci ceny aj pohlavie alebo bude musieť doplatiť? Lebo v cenníku to má zvlášť a môj lekár mi povedal že keď mi bude robiť Babjak tak on mi nebude robiť sono🙁

lusinkaj85
3. máj 2023

@kikam145 ja som bola v Prenatale v roku 2021 na ultrazvuku v 13tt a aj na tomto ultrazvuku v 20tt a bola som veľmi spokojná. Robila mi ho Dr. Káčeriková, bola úplne super, malého dôkladne pozerela od hlavy po päty, všetko mi vysvetľovala a ako prvé mi povedala aj pohlavie (nedoplácala som nič), pretože keď zapla ultrazvuk malý sa hneď ukázal 😀 ultrazvuk mi robil v tomto týždni aj môj Dr., ale ani zďaleka nie takýto podrobný a špecializovaný ako v Prenatale. Teraz som znova tehotná a určite pôjdem zasa. Ako píšu aj dievčatá vyššie, nie je to o peniazoch a neľutujem jediné euro. Išla by som naň aj keby stál viac.

malaopicka
3. máj 2023

@kikam145 zavolaj si tam, všetko ti vysvetlia.

mtn112233
3. máj 2023

Ja len že u toho doktorka neľutujem ani 1€.. inde to ide ako na páse lahnes si a hotovo.. on má na každú pacientku dostatok času a všetko ukáže vysvetli.. na prvom sone sa skuma ta tekutina v záhlaví to je to NT vylúčenie downovho syndromu.. na druhom zase sledoval vnútorné organy či sa vyvyjaju a fungujú, viem že pozeral obličky, močový mechúr a ešte niečo už si to nepamätám.. plus mi povedal pohlavie.. no a na treťom som už bola inde lebo bolo leto a mal dovolenku a tam som sa už nedozvedela nič lebo to sono trvalo asi 3 minuty

t1nusa
3. máj 2023

@kikam145 u Babjaka som bola aj na 1. aj na 2. screeningu a určite to nie sú vyhodené peniaze, keby môj gynekológ nerobil tretí screening uňho tak by som si rozhodne priplatila a šla naň znova do Prenatalu ☺️ bábätko ti lekár dôkladne skontroluje, pozrie všetky orgány (keďže práve na tie je zameraný tento druhý ultrazvuk) od srdiečka cez pľúca až po močový mechúr, skontroluje všetky končatiny, hlavičku a nám povedal aj pohlavie, resp. sa nás opýtal či vieme čo to bude, keďže sme vedeli tak nám len to len potvrdil, že je to naozaj tak ☺️ inak dr. je veľmi príjemný a profi odborník podľa mňa, bol ochotný odpovedať nám na otázky a naozaj dôkladne bábätko skontroloval