Prijatie do MŠ a spádová škôlka

4. jún 2023

Ahojte, mám na Vás pár otazok, ak by ste mi vedeli povedať.
1. Kedy škôlky dávajú v júni rozhodnutie o prijatí/neprijatí do škôlky?
2. Aká je šanca, že mi vezmú 2 deti naraz (3,4r)
3. Čo je to spádová oblasť? Ktoré škôlky tam patria? V celom meste? Ul. Sládkovičova oproti soc. poisťovni bývame, podávali sme si prihlášku dr. Jánského.
Učiteľka sa mi vyjadrila, že je velmi ťažké teraz dostať deti do škôlky, keďže predškoláci a súrodenci detí v škôlke majú prednosť. Je to pravda, že malé deti nechcú prijať, lebo im to kapacitne nevychádza?
Ďakujem

nwnw
4. jún 2023

1. Do akeho dakumu vydaju rozhodnutie maju spravidla na stranke skolky. Ak nie je treba sa spytat riaditelky.
3. Spadove ulice do danej skolky byvaju na stranke mesta ak nie kludne sa informuj bud v skolke alebo mestskom urade
2. Ak dieta splna podmienky a maju volne kapacity,tak ho zoberu. Ved zavolaj riaditelke,alebo tam chod osobne. Oni uz vedia takmer presne koho zoberu. U nas rozhodnutia vydavaju do 30.6.

mamina7070
4. jún 2023

sancu ma velmi velku ze ti ich vezmu mate v meste 600 miest v materskej skole

autor
4. jún 2023

Ja som našla len toto čo sa týka spádových škôlok v našom meste. Vzhľadom na to koľko je tam škôlok mi to pride zvláštne

dzina007
4. jún 2023

Ono je to tak ze vsetky skolky patria pod riaditelstvo na Dr. Janskeho.
Vsetky skolky su vlastne elokovane pracoviska ktore maju svoju zastupkynu..
Takze s kludom sa napriklad moze stat ze ak vas neprijmu na Dr. Janskeho do ktorej aspon v minulosti bol vzdy velky natresk (rovnako aj Sladkovicova) tak ak bude volne miesto v inej skolke, napriklad na etape ci hviezdoske, ponuknu vam miesto tam.

sajmonka_1216
5. jún 2023

odpoviem na čo viem:
čas na rozhodnutie majú do 30.6.
a áno, často pre mladšie deti nie je miesto, lebo najprv treba prijať najstarších predškolákov a potom tak postupne.. takže ked ste veľké mesto s veľkým počtom záujemcov, tie malé sa vziať nemusia.. ale to 4 ročné by sa mohlo zmestiť... uvidíš no podľa rozhotnuia