Zvýšený mužský hormón - skúsenosti

liluska7
19. aug 2014

Ahojte, už rok sa snažím otehotnieť. Bola som na hormonálnom profile a zistili mi zvýšený mužský hormón. Má niektorá skúsenosti s týmto? Ako ste sa liečili a ako dlho to trvalo pokiaľ ste otehotneli?

126
20. aug 2014

@liluska7 ja ho tiež mám zvýšený. Normálne som neotehotnela, musela som podstúpiť indukciu ovulácie

mamcucha
20. aug 2014

@liluska7
@126 a u akeho lekara ste si dali spravit hormonalny profil?

126
20. aug 2014

Ja chodím do lubochne koli štítnej a ten profil mi robil môj gynekológ. A vám ho kto robil

googlinqa
20. aug 2014

no tak zavisi aj od toho, o kolko to mas zvysene, mierne zvysenie nema vplyv na otehotnenie a nijak sa nelieci

liluska7
autor
20. aug 2014

@mamcucha Robila mi ho moja gynekologička. A povedala mi že o dva mesiace mam prísť a keď neotehotniem dovtedy tak manžela pošlú na spermogram a keď bude on Ok tak mne dá lieky na vyvolanie ovulácie. A Keď ani potom neotehotniem tak budem musieť ísť na asistovanú reprodukciu.

liluska7
autor
20. aug 2014

@126 robila mi ho moja gynekologička. A koľko to trvalo pokiaľ si po tej indukcii ovulácie otehotnela?

126
20. aug 2014

@liluska7 hned som otehotnela

andrejka2424
20. aug 2014

Ja mám tiež zvýšený a dosť mi padajú vlasy a pod.,ale na otehotnenie to nemalo vplyv.

liluska7
autor
20. aug 2014

@andrejka2424 my sa už rok pokúšame o bábo prirodzene a nič. Tak hádam mi pomôžu tie lieky na vyvolanie ovulácie.

126
21. aug 2014

@liluska7 my sme sa pokúšali tri roky a tiež nič. Potom som podstúpila tu indukciu ovulácie a hned toho bolo tam

liluska7
autor
21. aug 2014

@126 A brala si Clostilbegyt alebo si chodila na nejaké injekcie? A počas liečby si chodila do prace alebo ti dali pn-ku.

126
21. aug 2014

Brala som clostylbegit a aj tie injekcie. Tie injekcie by mali byť tri ale ja som vybrala dve a v pohode stačili. Normálne som chodila do práce ale musím povedať že taká PN by sa hodila pri tých injekciach lebo dosť boli zadok s nich

liluska7
autor
21. aug 2014

@126 a predtým si mávala anovulačný cyklus? Lebo ja vôbec nemávam ovuláciu.

126
21. aug 2014

@liluska7 ovulaciu som mala ešte ako 17 ročná a potom som o ňu prišla. To som mala nejakých 19 rokov. Od vtedy mám anovulacny cyklus a najhoršie je to že mám 27 rokov a už úplne prichádzam o menzes

liluska7
autor
21. aug 2014

@126 Aj ja som mala ovuláciu naposledy v tých 16 - 17 rokoch. Teraz mám 22.

126
21. aug 2014

@liluska7 napadlo ma nemáš náhodou problem zo stitnou??

liluska7
autor
21. aug 2014

@126 Pred troma rokmi som bola u endokrinologičky ale že všetko bolo v poriadku.

lauricka
21. aug 2014

a lekar ti nic nepovedal k tomu? nemas polycysticke vajecniky?

liluska7
autor
21. aug 2014

@lauricka doktorka mi nič o PCO nevravela tak hádam to nemám. Len mi povedala že mám zvýšený mužský hormón.

lauricka
21. aug 2014

@liluska7 hm, to, predpokladam, ze endokrinologicka a ta to tazko zisti. Musis ist ku gynekologovi.

liluska7
autor
21. aug 2014

@lauricka to som bola na hormonálnom profile u gynekologičky a tá mi povedala že mám zvýšený mužský hormón. U endokrinologičky som bola naposledy pred troma rokmi a tá mi nič nenašla.

lauricka
21. aug 2014

a riesenie podla gynekologicky? Ja by som na Tvojom mieste isla na endokrinologiu s touto informaciou a poprosila gynekologicku, aby mi skontrolovala vajecniky. Aku liecbu vlastne navrhla?

lauricka
21. aug 2014

aha, uz citam, nuz, caka Ta par mesiacov patrania po pricine, ci za tym nie je viac. Spermiogram je nevyhnutny, samozrejme, tiez.

laskamoja123
22. aug 2014

Toto bol aj moj problem ale zacala som na doporucenie uzivat bunkovú výzivu, telo sa mi vycistilo, vovyzivila som bunky v tele, uzivala prirodne hormony na podporu a malý zázrak je na svete a zevraj mi nebolo pomoci. Rada vysvetlim aj poradim kto ma záujem.

kortinka
1. nov 2018

@laskamoja123 ahoj, môžeš mi prosím ťa poradiť aku bunkovú výživu si užívala a aké prírodné hormóny si brala? Môžeš mi napísať aj internú poštu, ak nechceš tuto. Ďakujem