Zvýšené androgénne hormóny

lu_t
9. aug 2017

Ahojte dievcata,

rada by som sa opytala na Vas nazor ohladom mojho problemu. Mam 29 rokov, planujem otehotniet. V hormon. profile mam vsak problemy: Luteinizacny hormon – 22,73 EUR iU/l, S - Progesteron 2,16 nmol/l, S Testosteron 2,97 nmol/l, S DEAH sulfat17,95 mikomol/l. Na sone nebolo potvrdene PCO, ale mala som tam drobne folikuly. Mam aj cysty v prsnikoch. Ine priznaky zvyseneho testosteronu nemam, ani vyrazne ochlepenie ci pod. AMH je v poriadku, aj ostatne hormony.

Pred rokom som mala len znizeny estrogen a pri uzvanim fytoestrogenov som mala pravidelnu menstruaciu. Po vysadeni uz nie. Na endokrinologiu su velmi dlhe cakacie doby, som objednana az na 5/2018.
Gynekologicka mi navrhla uzivanie Nosifolu Duo. Mna vsak velmi vystrasili informacie, ze zvyseny testosteron a DHEA sulfat moze sposobvat aj nador na oblickach, nadoblickach ci hypofyze. Podla Vasho nazoru by som mala moju doktorku poziadat o doporucenie na magneticku rezonanciu a sono? Alebo uzivat Nosifol a cakat do maja na vysledky. Ak by som mala predsa len nador, prejavovalo by sa to aj inak? Dakujem za vas cas a odpoved.

lupajole
17. feb 2024

@lu_t ahoj ako si dopadla? Mam tiez ten isty problem