Zvláštna menštruácia

14. feb 2024

Ahojte žienky, chcela by som sa s vami poradiť, či sa vám niečo podobne stalo. K lekárke som objednaná na pondelok budúci týždeň, ale aj tak mi nedá sem nenapísať 😅
Mám bežne bezproblémovú menštruáciu, ktorá chodí načas (+-1 deň), trvá cca tých 6 dní. Cca pred mesiacom som začala piť alchemilkový čaj, pretože moja dermatologička mi ho odporúčala na pleť a celkovo na ženskú pohodu 😁 pila som ho denne cca týždeň a pól - 2 týždne. Pred týždňom som dostala menštruáciu s 4 dňovým oneskorením a trvá už 11 dni aj keď posledné 4 dni je to špinenie, ale proste musím nosiť intimku/tampon. Žiadne lieky som nebrala, nemám žiadne bolesti, nie som tehotná, nemám ani nejaký stres, že by na to vplýval.
Máte niektorá podobnú skúsenosť? Ak áno, čo to nakoniec bolo? Neviem, či sa mám stresovať alebo to naozaj môže byť tá alchemilka. Ďakujem

lenka098123
14. feb 2024

Z alchemilky rastie vyššia sliznica maternice, takže je možné že preto máte dlhšiu ms

petra92
14. feb 2024

Áno, môže byť že alchemilka narobila šarapatu.

monro
14. feb 2024

Ja som jeden mesiac, sice nepravidelne, pila alchemilku a nasledne som mala 2x menstruaciu po 12dnoch a neslo to zastavit. Podla sona som mala vysoku stielku maternice. Pomohol norethisteron na zastavenie, potom prisiel zase menzes a stielka sa vyplavila. Neviem, ci to bolo alchemilkou, ale cele to bolo divne. Ale ja mam aj 46 rokov, takze...

autor
14. feb 2024

@monro je to zvláštne a čo čítam teraz, tak sú všelijaké skúsenosti s tou alchemilkou. Zdá sa mi to divne, že akurát keď som ju pila, tak sa mi takto pokaslal menzes. Pričom doteraz bol pravidelný 🤔 no som zvedavá, čo mi povie Dr.