Zvláštna bolesť po šestonedelí

barbora0308
10. aug 2022

Ahojte, som 9 tyzdnov po porode. Termin na kontrolu u gynekologa po sestonedeli mam az v pondelok, kedze moj gynekolog mal dovolenku, tak som skorsi termin nedostala 😏. Uz tyzden vsak pocitujem neustale nutkanie na mocenie, pocit plneho mechura, taku zvlastnu bolest od spodu skor rezavu... Spociatku som si myslela, ze budem prechladnuta, ale s tym mam zial tiez skusenosti a toto je nieco ine, nestipe ani ma to nepali pri moceni. Mali ste niektora podobne skusenosti? Mam troska obavy, kedze mam pocit, ze sa to zhorsuje, je to strasne neprijemne 😢. Dakujem.

e1i
10. aug 2022

@barbora0308 kludne to moze byt zapal mocovych ciest. Moc na kultivaciu ti moze poslať aj obvodny dr.

sweet20
10. aug 2022

@barbora0308 pohotovost? alebo by som zasla za zastupujucim lekarom dnes

barbora0308
autor
10. aug 2022

@e1i nemyslim si, mam naozaj pocit, ze to skor bude nieco gynekologicke. Ked som mala zapaly, tak to bola uplne ina bolest. Ale zajtra mozno zbehnem k obvodnemu pre pokoj v dusi nech mi pozru aj ten moc.

barbora0308
autor
10. aug 2022

@sweet20 jasne, ak to bude na nevydrzanie, tak to vidim tiez na pohotovost

trgypadl
10. aug 2022

@barbora0308 ahoj moze sa jednat o pokles panvoveho dna, pokles maternice

barbora0308
autor
10. aug 2022

@trgypadl ano tiez sa toho obavam 😢

trgypadl
10. aug 2022

@barbora0308 neviem kolky porod mas za sebou, ake.bolo tehu, stavbu tela, ci este kojis.. ale je to dost pravdepodobne podla opisu. Mozes si skusit aj samovysetrenie, ci nie je krcok velmi poklesnuty. Tiez si tym prechadzam, drzim palce

barbora0308
autor
10. aug 2022

@trgypadl prvy porod, ale cele tehotenstvo rizikove v nemocnici som lezala 3,5 mesiaca...cely zivot mam gynekologicke problemy, takze ma to uz riadne nebavi.
No doteraz som si to tam neodvazila obhmatavat, chcela som pockat na vysetrenie u gynekologa, ale prvadepodobne to bude ten prolaps, je tam nieco citit, co vycnieva 😏 resp. co tam predtym nebolo, ale tak mala som aj nastrih a sili ma aj zvnutra...Uvidim co na to pondelok gynekolog.
Ako sa to riesi mimochodom? Cvici sa a ak nepomoze, tak operacia?

trgypadl
10. aug 2022

@barbora0308 treba vyskusat cvicit cviky na panvove dno, este je to aj skoro po porode, a ak este kojis tak aj hormonalne to nie je ustalene, ale ak ani cvicenie nebude úspešné, tak sa zvykne pouzivat pesar, alebo operacia.. Uvidis ako to zhodnoti gynekolog... Ak planujes dalsie babo, tak asi nebudu odporúčať operaciu hned ale az po... Ja som rok po porode a uz teraz viem ze opke sa nevyhnem

barbora0308
autor
10. aug 2022

@trgypadl dakujem za info, ja uz po tom vsetkom cim som si presla urcite dalsie dieta nebudem chciet, ale tak nerada by som na dalsiu operaciu 😏 uvidim, co mi na to povie gynekolog. Drzim palce nech sa ti to co najskor da doporiadku 🤞

trgypadl
10. aug 2022

@barbora0308 dakujem podobne, nech Ti je cim skor lepsie💞