Zotavenie sa po operácii myómu

ladynkahe
21. apr 2023

Ahojte, som 3. deň po laparoskopickej operácii myómu o veľkosti cez 6 cm, mám 2 menšie rezy a dole jeden väčší, ktorý ma dosť pobolieva. Chcela by som sa opýtať na vaše skúsenosti po operácii, čo treba dodržiavať, v nemocnici mi sestrička len zbežne povedala nedvíhať nič ťažké a že viac ma informuje môj gynekológ, ale ten ma momentálne dovolenku. Ako dlho ste sa museli šetriť, za aký čas sa rozpadnú stehy a tak.. prosím, kto si tým prešiel a podelil by sa o skúsenosti? Mám doma 3 ročné dievčatko a neviem, kedy ju budem môcť zdvíhať..ďakujem za vaše rady 🙂

domkakvet
21. apr 2023

@ladynkahe neviem uz kolko som nedvyhala tazke veci, ale tri dni som bola v nemocnici, stvrty doma mi bolo este zle a od piateho som uz bola v pohode, do prace som este pre istotu nesla, ale uz to bolo ok, aj setrila som sa ale myslim ze to uz bolo v pohode, ale ja som mala laparoskopicku operaciu, ziadne rezy.

ladynkahe
autor
21. apr 2023

@domkakvet ďakujem pekne, ja som bola tiež na laparo, aj to mám v prepúšťacej správe, tak neviem prečo mám v podbrušku taký väčší rez.. ☹

domkakvet
21. apr 2023

@ladynkahe tak mozno zalezi od velkosti, alebo kde bol umiestneny, to neviem, kazdopadne je to individualne, treba sa setrit, ale myslim, ze ak sa budes citit, nijako sa to zasa prehanat nemusi s tym setrenim. ☺

ladynkahe
autor
21. apr 2023

@domkakvet asi máš pravdu, ďakujem pekne 🙂

dada252
8. nov 2023

@ladynkahe ahoj, chcem sa opýtať, ako sa ti darí. Som šiesty deň po operácii, teda bolesti mám stále, z postele sa neviem zdvihnúť poriadne, zohnúť a podobne, mám štyri rany na bruchu, tiež som mala 6 cm myom ale na zadnej stene maternice. Ako si sa zotavila ty nakoniec? Koľko si bola na pn, a ako sa ti darí dnes?

ladynkahe
autor
8. nov 2023

@dada252 ahoj, tak najhorsie boli cca prve 2 tyzdne, potom sa to kazdym dnom zlepsovalo, aj to vstavanie z postele. Stale mam ale citlive brucho a citim tam take mravcenie.. kde ta operovali? Dali ti domov aj injekcie?Drzim palce, nech sa skoro zotavujes.

dada252
9. nov 2023

@ladynkahe bola som v Martine, ale nie moc dobrý pocit z toho mám. Urobili mi to ako jednodňovku, čo mi oznámili ráno pred operáciou, čiže na další deň ráno mi v rýchlosti vyšlbali drén aj cievku a už okolo osmej ma hnali z postele že potrebujú ju prezliecť. Takze z tej krv… postele rovno na chodbu, kde som čakala na muža a ťa cesta domov hruza… všetky jamy som spočítala kým sme 35km prišli… ledva som vydržala, dali mi na 7 dni injekcie na riedenie a nik poriadne nevysvetlil čo od bolesti… tak som si prvé tri dni dávala novalgin 1000 a teraz ráno večer 500 len asi kvôli zápalu, aby náhodou… to som si sama tak naordinovala… ešte som chorá do toho už asi tretíkrát od septembra… ledva som ako tak bola doliečená na operáciu s hojacim sa herpesom… inak aj ja po týždni kúsok lepšie to vstávanie, len ma trápi tá “diera” kadiaľ vyberali myom, mám to tam červene a snáď sa to dako zahojí… ty si nemala žiadne problémy v rekonvalescencii? Bola si na nejakej kontrole? Mne povedali že žiadna nebude, že sa mám ozvať, keď budem chcieť ísť do roboty… ty si ako dlho bola doma? Inak ja mám štyri rezy… tiež som mala 6cm myom ako ty.. krvacala som aj odspodu… ty nie?

ladynkahe
autor
9. nov 2023

@dada252 pošlem ti správu

amina15
30. apr 2024

Ahojte.tiež som po operáciu myomu.Rezali ma.Koľko ste boli vy na pn?Neviem vôbec,že ako dlho sa to hojí🙈

dada252
30. apr 2024

@amina15 ja som bola doma skoro mesiac a v robote som ešte cítila že to nie je Ok. Ale rozchodila som to nejako. Držím palec. 🌷