Znovu krvácanie po menštruácii?

danka_111
2. máj 2020

Dobrý, potrebujem radu. Už 6. cyklus mám iný ako obvykle. Zvyčajne mi trvá 6-7 dní. Prve 2 boli dlhšie, trvali 8-9 dní. Po tom druhom som zašla za doktorkou, vzala krv, urobila sono, kde bol jeden vaječník ok, no druhý bol pco a výter na k+c, kde ale vyšiel stafylokok a črevné baktérie, proste zápal. Nasadené antibiotiká zhora, zdola na 12 dní. Potom kontrola. Medzitým menštruácia, kt. trvala 5 dní, 2 dni nič a potom 1,5 dňa špinenie. Výsledok črevné bakt.,tak zase liečba na 15 dní. Potom som mala prísť na krv na horm.profil ( pýtala sa ma aj na štítnu žľazu, či som ju mala vyšetrenu),ale doktorka mala dovolenku celý týždeň, tak sa to odložilo, no ja zasa problém, strašné silné svrbenie, hneď po menštruácii, ktorá ale zase trvala tak, že 4-5 dní, 2 dni nič a potom 1,5 dňa také červené špinenie. Na to nasadený Macmiror. Po vybratí som mala prísť na kontrolu, krv, obyč.ster aj cytoster konečne, lebo v čase zápalu mi ho nebrala. No do toho prišla korona a všetko sa odložilo.Prišla ďalšia menštruácia, zase svrbenie a zasa trvala 5-6 dní, potom 2 dni nič a potom 1,5 dňa červené špinenie. Volala som doktorke, povedala, že nerobia, že berú len súrne prípady. A na môj problém povedala, že som mala silný zápal, že to špinenie môže byť dôsledok toho. No a teraz 6 cyklus, kde to vyzeralo, že siedmym dňom skončil, znovu 8 deň krvavé špinenie. Budem volať doktorke v pondelok, ale či ma vezme, či čo bude netuším. V tieto cykly som mala aj bolestivú ovuláciu. Od kedy je menštruácia aj s tým čudným dočisťovaním, tak som si nasadila pupálku, pila som ženský čaj, brala som tinktúru alchemilku. Tak som dúfala, že to bude konečne ok.

mimi16
2. máj 2020

@danka_111 ahoj, no u teba je to dlhodobé, myslím, že lekárka by ťa mala vziať ako urgentne a neodkladať to, pretože neustále krvácanie nie je samozrejme ok. Ja som mala takéto dlhodobé krvácanie, asi mesiac non stop po nasadení antikoncepcie po prvom a potom druhom pôrode. Lekár ma presviedčal, že si telo musí zvyknúť, avšak po vysadení to krvácanie okamžite prestalo a nikdy potom sa nezopakovalo. Naposledy minulý týždeň po menštruácii sa mi po jednom dni vrátilo krvácanie na také 3 hodiny a ja som presvedčená, že to bolo z ATB, ktoré som brala na silný zápal močových ciest. Posledné dve tabletky som už nevzala a krvácanie prestalo. Lekárka mi tvrdila, že sa s tým nestretla, ale ja mám aj hematologický problém. Preštudovala som si aj zloženie lieku a obsahuje určitú latku, ktorá blokuje zrážanie krvi. U teba neviem, či je to len kvôli zápalu, po mykóze, aby si opätovne krvácala je zvláštne.

danka_111
autor
2. máj 2020

@mimi16 Ďakujem za názor🙂 Viem, že antikoncepcia a antibiotiká môžu rozhádzať cyklus. A tiež si myslím, že keď má žena nejaký takýto problém, tak sa má riešiť...

zaburinec
5. máj 2020

Ahojte ženy.bola tu niektorá z vás na odobratí maternice? Majú mi ponechať kŕčok maternice a vaječníky kôli menzesu.strasne sa bojím operácie či to vôbec prežijem😭

mimi16
5. máj 2020

@zaburinec bohužiaľ nepoznám nikoho osobne. Hlavne ti prajem pevné zdravie a určite to dobre dopadne. 🤞✊