Znížená funkcia štítnej žľazy - lieky

lorenita
18. jan 2017

Ahojte dievcata,
chcela by som sa spytat na vase skusenosti, urcite je vas tu vela s podobnym problemom. Bola mi zistena znizena funkcia stitnej zlazy, vysledky sice nie su extremne hrozne (uz ale nie su v norme), ale postupom casu sa to zhorsuje (testy mi robili pred 5 rokmi a aj teraz a vysledky su horsie). Lekarka mi zatial lieky nedala, dala by mi ich hned v pripade ze chcem otehotniet... ale kedze este babo neplanujeme, lieky mi nedala.. chcem sa spytat, ci ste mali problem otehotniet s touto diagnozou, prip. nejake komplikacie okolo toho a ci ste velmi pribrali po nasadeni liekov? Toto ma popravde dost strasi, tie kila, kedze nie som extra vysoka a ani teraz nie som nejaka stihla... Dakujem vsetkym za odpovede 🙂

3petka
18. jan 2017

Ahoj, ja som otehotnela po 2 mes. Snazenia. Tiez som lieky nemala lebo to bolo v norme. Brat som zacala 50-tku az v tehotenstve. A berem uz stale. Popri tehotenstve sa mi stitna aj zvacsila. Z liekov sa nepribera prave naopak nekontrolovatelne priberanie zastavia. Dostanu organizmus do normalu. Vzdy som bola ako lata, nech som jedla co som chcela a kolko som chcela. Ale ako sa prejavila stitna pribrala som z 55 na 70. Nastastie to uz viac hore neslo. Po porode mam 76 a klesam ale aj cvicim. Inak by som bolo stale na tom istom.

nanushka55
18. jan 2017

Ahoj,
Ja som pred otehotnenim brala Euthyrox 150 a podarilo sa nam to na druhy pokus pri oboch detoch....po prvom porode som presla na Euth 112 a to mam dodnes...ako uz bolo pisane,lieky ta daju dokopy a dostanes sa pomaly na svoju vahu,tak ziadne obavy ☺
Drzim palce

mummy01
18. jan 2017

Ja som so znacne poskodenou stitkou a dost vysokou davkou liekov otehotnela na prvy pokus pri oboch detoch.

chokma
18. jan 2017

uplne v pohode som otehotnela. a vynosila dve deturence. Znizenu funkciu mi zistili 10r.dozadu, odvtedy som brala eutyrox. V tehotenstve sa upravuje davka. Teraz mam 125. Pred tehu 88. A tak rozne.

chokma
18. jan 2017

A u mna ziadne priberacky neboli. Teda ak neratam tehotensku pazravost, haha, vobec mi nebyvalo nevolno, takze som ladovala od prveho trimestra. Pribrala som vyse 20, ale do roka to bez diet a cviceni postupne klesalo.

misulka22
18. jan 2017

Brala som euth. 75 a otehotnela z jedneho razu co sme si nedali pozor.v tehotenstve mi zvysila na 125 to beriem doteraz.v tehotenstve som pribrala 5-6kg.z tych liekov nepriberies naopak prave ja som po nich konecne priberat prestala.skor priberies ak mas znizenu funkciu a nebudes ich brat.a mne teda nasadila lieky hned ako mi prisli na horsie vysledky (zacala som brat euth. 25) necakala kym budem chcet otehotniet akurat ze hned ako som otehotnela tak som musela prist

sash37
18. jan 2017

Otehotnela som hned bez snazenia dva krat....pri prvom som brala 50 pri druhom dokonca nic, az teraz v tehu beriem 125...a inak mne na chudnutie nejak lieky nepomohlo, priberam lahko aj s nimi...

bienennest
20. jan 2017

@lorenita Ahoj, ja som s touto diagnozou otehotniet nemohla.. ako sa nasadili lieky tak som hned v dalsom cykluse otehotnela z coho som bola velmi stastna, lebo lekar mi hovoril, ze ucinok tych liekov na plodnost moze trvat aj pol roka (u kazdeho je to indivudualne), takze evidentne to bolo to, co mojmu telu chybalo.

lorenita
autor
23. jan 2017

dievcata, dakujem vam za odpovede 🙂 trosku ste ma ukludnili, uvidim co mi povie lekarka na dalsej kontrole ;)

chemik111
30. jan 2017

Skus uzivat organicky viazany jod v nejakom oleji - lahko zozenies v tekvicovom, ja odorucam radsej v rybom oleji - je to lepsia kombinacia pre organizmus a v bezne dostupnom je o polovicu viac jodu ako v tekvicovom a za polovicnu cenu.... Ak chces napis RP alebo daj email a poslem ti konretne info. Na skodu nie je kombinovat aj prijem anorganicky viazaneho jodu - jodid draselny alebo lugolov roztok. Jod je skvely na zlepsenie funkcie stitnej zlazy a nasledne celeho hormonalneho systemu. Rybi olej ako taky je super zdrojom pre omega 3 a omega 6 mastne kyseliny v optimalnom pomere - tvoje srdce, cievy a imunita ti podakuju - co je v pripade, ze sa chystas otehotniet velmi prijemnym bonusom 🙂