Znížená funkcia štítnej žľazy

dynnora
8. sep 2014

Ahojte, prosím vás, má niekto skúsenosti s tým, že má zníženú funkciu štítnej žľazy a že to má vplyv na tehotenstvo? vraj sa môže narodiť postihnuté dieťatko. Ďakujem za odpovede.

bbbarunka
8. sep 2014

@dynnora ahoj, ja mam. bola mi diagnostikovana pred otehotnenim, takze som pocas tehotenstva nemala ziadne problemy. akurat ma dr upozornila, ze mam brat lieky a v tehotenstve mi zvysila davky. naozaj je pravda, ze to moze ublizit dietatku. ale v dnesnej dobe a s dnesnymi liekmi je to v pripade, ze ta sleduje lekar, uplne bez problemov.

brcica
8. sep 2014

mne ju tiez zistili pred prvym tehu a pocas tehu som mala aj mam kedze aj teraz som tehu,zvysenu davku,doktorka ma upozornovala ze je to velmi dolezite, hlavne pocas tehotenstva sledovat, kedze stitna zlaza produkujem nejaky hormon,ktory ja vlastne nemam,kedze ju mam jak keby som ju nemala,aspon tak mi to povedala....ale s liekmi je to uplne v poriadku a bez problemov....

ervenka
8. sep 2014

@dynnora ake mas hodnoty T4 a TSH? precitat si mozes napr. toto : http://www.zdravie.sk/choroba/31086/stitna-zlaz...

anitka28
8. sep 2014

Ahoj. Mne zistili počas tehotenstva na gynekológii aposlali ma k doktorke zníženie bolo troška pod hranicou tak mi naordinovali 1/2 euthyroxu a chodila som pravidelne na kontrolu k doktorke 🙂

gladiola
9. sep 2014

Pokiaľ berieš správne lieky, budeš ok, a aj bábo

palesandra
15. máj 2015

@gladiola
@ervenka Prosim vas, viete mi o tom blizsie nieco oovedat. Ci je to ok a tak.
mam diagnozu poporodna hypertyreoza s prechodom do chronickej hypotyreozy, rest tak ze zvysena s prechodom do znizenej. Po porode ma hrozne boleli klby a nohy, som sa zohnut nemohla..tsh som mala 0,008 najprv to endokriniendokrinologicka sledovala, ze ci sa sama nezlepsi, po cca 3 mesiacoch mi dala lthyroxin 25, potom aso po mesiaci uIvania mi problemy zmizli, tiez som od porodu dost chudla.stitnu som ani necitila, az asi po 4 mes od porodu, akoby mi daco v krku vadilo. Teraz mi lekarka vDy po 3 mesiacoch zvysila davku, beriem 75 s tym ze to je savka podla mojej hmotnosti dobra.
len co ma najviac trapi ze pri nejakej situacii (napriklad ked silno kricim, alebo mam nsdchu alebo ma drobec buchne do krku abpod) drazdim a potom ju citim ako gucu ked daco prehltam, lekarka ze si mam dat acylpiri za tyzden, ale naposledy nepomohol ani. Niekedy ju citim aj 2 tyzdne aj viac, poyom chchvilu pokoj, potom po 2 m3siavoch zase guca) ..je to normalne? Vsade citam ze pri zvysrnej beriete thyroxol a me uz lieci znizenu lthyroxinom...naposlefy som mala tsh do 3, ....rozmyslam..ci sa neobjednat k inrmu lekarovi na potovnanie liecby

gladiola
15. máj 2015

@palesandra žiaľ na toto ti neviem odpovedať. Ja som len pacient. Ja verím moje dr. Ak máš pochybnosti, určite si chod po druhý názor. Na západe sa to robí bežne. Držím palce

janaochi
15. máj 2015

@palesandra L-thyroxín sa berie pri zníženej funkcii štítnej žľazy, takže dobre berieš.

ervenka
17. máj 2015

@palesandra ani ja nie som dr. ale spytala som sa niekoho a tu je odpoved:

Ahoj, pokiaľ som správne rozumela, ona mala poporodnu hypertyreózu, pri ktorej lekárka čakala 3 mesiace, tipujem že sledovala TSH, a keďže stúpalo, tak hyper neriešila až keď sa to prehuplo do hypotyreózy, tak postupne zvyšovala dávky. To je podľa mňa celkom štandardný postup. Čo sa týka toho tlaku na krku, určite by som sa domáhala usg ŠŽ. Mohol sa tam vytvoriť napr uzol, ktorý rastie smerom dozadu a tlačí. Na stranách nemusí byť zväčšenie také viditeľné a hmatateľné.

palesandra
18. máj 2015

@ervenka dakujem za info, zajtra idem na endo tsk budem vediet viac, minule co mi robila usg tsk vravrla ze nevidi ziadne uzliky....ak budu otazky, tak napisem viac diiik velmi

gucci31
13. apr 2019

Ahojte. Neviem kde som mala napisat, lebo podobnych tem je tu viac... Po 3/4 roku po porode som bola na kontrole u internistky kvoli vysokemu tlaku co som mala v tehotenstve a zistila mi vysoke TSH...az 21,8!!!!!!! pricom ma byt do nejakych
4, 95cca myslim. A T4 mam zasa 8,3 a nemalo by byt pod 9.V pondelok sa idem objednat na endokrinologiu len by ma zaujimalo ci mate niekto skusenosti alebo ste sa stretli s takou vysokou hodnotou.. Lebo co som citala na nete vacsina ma zvysene tak max 8mmol. Internistka mi predpisala euthyrox 25 ale teda ako som pisala idem k endokrin.na vysetrenie aj na sono ma poslala.
Ja sa obavam tej vysokej hodnoty😣😣😣