Zmeny v menštruácii

19. júl 2023

Ahojte, mám takú otázku. Riešili ste ak sa vám zmenila menštruácia v priebehu rokov?
Ja som bola na preventívke v máji kde bolo všetko v poriadku zdravotne..
Posledné 3-4 mesiace (3 určite na konci mája a dalšie mesiace a 1 menštruacia bola takato slabšia už aj pred tou kontrolou) mám intenzitou slabšiu menstruáciu..
Už nepotrebujem ani klasike velke vložky stačí mi také tie väcšie bezkrídielkové (ale zase je pravda že si menim vložku každu hodinu)
Mam to riešiť aj keď mi bolo povedané v máji že som uplne okej zdravá všetko funguje ako ma
Trvanie ms je rovnake stale to trvá 6dni len je slabšia
Čo myslíte?

janetinka27
19. júl 2023

ahoj, to je tazko povedat, nepises ani vek alebo ci sa zmenilo nieco zdravotne, choroba, lieky, stres, pribratie, schudnutie atd.
predtym si pouzivala vacsie vlozky a menila si ich tiez kazdu hodinu?
teraz, ked menis tie mensie vlozky po hodine, su plne?
MS sa pocas zivota moze zmenit. ak ti prebieha ovu, funguje zlte teliesko, dlzka cyklu je dobra, tak by to malo byt ok.

januska12323
19. júl 2023

Neviem čo považuješ za väčšiu bezkridelkovu ale ak je to normálna vložka a meníš každú hodinu je plná? To je stále dosť veľa. Slabá je keď meníš povedzme dvakrát do dňa.

luccija
19. júl 2023

A čo chces riešiť?veď možno máš nižšiu sliznicu menej krvácania.Skôr sa rieši silný menzes.Aj každu hodinu meniť vložku sa mi zdá dosť často, tak krvacas normálne.Vekom môže byť slabšia, kratšie cykly

autor
19. júl 2023

Vek: 26
Nezmenilo sa nič, žiadne lieky, žiadna zmena v životospráve ..proste nič
Ja som to nechcela tiež riešiť, len som sa bavila s kamoškou a tému prišlo aj toto a ona že či som s tym bola u dr 🤷‍♀️
Tento rok mi bol robeny aj hormonalny profil a tam tiež všetko okej (priznám sa že sa v tychto veciach nejak extra nevyznám - chodim pravidelne na prehliadku ak je treba tak na ine vyšetrenie všetko čo dr povie a ak dr povie že je všetko ok tak dalej neriešim)

autor
19. júl 2023

@januska12323 taketo som myslela ..
Po tej hodine nie su uplne že plné celé menim ich tak často kvoli svojmu komfortu
A ms vyzera klasicky 1-3 deň krvavanie cervena krv sem tam nejake tie kúsky odlupenej sliznice
3-5deň silnejšie špinenie hnede
5-6 špinenie uplne slabučké a koniec
Takto som to mala vždy iba tie prve tri dni bývali silnejšie, viac som krvácala
Ja sa nestažujem 😀 som dokonca rada za to že už nie su take silne ako bývali
Len ma zmiatla ta kamaratka tak že skusim sa spýtať na ine nazory žien 🙂

janetinka27
19. júl 2023

tak to je take naozaj slabsie krvacanie, bo slipove vlozky su naozaj tenucke, ale zasa menis kazdu hodinu. myslim, ze ak ti krvacanie trva tych 5-6 dni vratane spinenia, tak je to ok. je naozaj slabsia, ale postacuje. ak mas vsetko ostatne ok, tak by som to neriesila. pripadne, ked ides na preventivku, tak ti na sone povedia vysku sliznice. ak je v norme, tak je to ok.

autor
19. júl 2023

@janetinka27 tieto Always maju rovnaky ten povrch ako aj klasicke kridelkove vložky takže v tom sú dobré že nie su take klasicke a nepretečú nikdy
No keď som bola teraz v máji tak nespomenula dr žiadnu vyšku sliznice a ja som sa nepýtala..
Jedine čo mi pri sone povedala že ovulacia prebehla, ukazala presne z ktoreho vaječnika a teda že podla sona je všetko okej
Ja mam aj prve dni aj bolesti, normalne všetko ako pred tym som mavala len ta intenzita je slabšia
A kedže ja fakt chodim len na preventivky (samozrejme keby mam nejake problemy ine tak idem aj inokedy) tak som teraz nevedela či to fakt riešiť a objednat sa alebo nie
Predsa len máj nie tak daleko a ked bolo všetko ok už vtedy 🤷‍♀️

luccija
19. júl 2023

Neboj sa je to v poriadku.Horsi je veľmi silný menzes

autor
19. júl 2023

@luccija ďakujem 😊