Zmenšenie myómu

mia456
14. apr 2021

Mate niekto prosim skusenost resp. vyskusanu liecbu po ktorej sa zmensil myom na maternici? Dlho som mala maly a teraz za rok narastol na 7 cm a navrhli mi vybrat ho aj s maternicou. Tomu by som sa chcela vyhnut a nejak si pomoc, aby sa opat zmensil.... Dakujem vopred.

lucia851
14. apr 2021

@mia456 ti veru neporadím, ja mam tiež myomy a idem kvôli tomu na vybrané maternice a aj sa teším lebo už nechcem v živote mat menzes lebo ja mam hrozne problémy pred MS aj cez. Fyzicky aj psychicky som vtedy úplne v keli

dencii
14. apr 2021

@mia456 ahoj tiež som si s myomami odzila, prvý mi našli v 18tich, išiel operačne von, druhý asi v 25tich, tiež som išla na operáciu, žiadne tabletky na zmenšovanie myomu podľa mňa nepomáhajú, možno skus indonal, ja som ho brala, nepamatam sa, či sa po ňom zmenšil, ale v každom prípade ho to držalo aspoň pod kontrolou a nerástol. Mne spôsobovali veľké bolesti počas menštruácie a keďže som bola mladá a ešte chcela deti, neváhala som na zákrok. V 27 som porodila prvé dieťa, teraz mam 31, zatiaľ som bez ďalších myomov a kým to tak zostane chcem ešte jedno dieťa ale rátam s tým, že keď už je maternica nachylna na ich tvorbu tak ma to asi raz opäť dobehne. Nepíšeš koľko máš rokov, ale pokiaľ už deti neplánujes a spôsobuje ti problémy, ja by som to tiež dala celé von a som s tým zmierena že možno raz tak aj dopadnem

mirka1988
14. apr 2021

To by aj mna zaujimalo . 2 roky som nebola na prehliadke a doktor mi potom zistil , že ich mám veľmi veľa a keď budú musieť ísť von , tak jedine s maternicou . Zatiaľ problémy nerobia , tak uvidíme , chcem sa tomu vyhnúť . Ale mrzí má, že už by som nemala mat deti ( ešte jedno som chcela )

dadis
14. apr 2021

Moja mamina este pred rokmi isla do nemocnice na vybratie myomu. Tam jej tesne pred operaciou povedali, ze jej vyberu celu maternicu. Zlakla sa, volala svojej doktorke, ta poprosila jej znameho primara, nech sa na nu pozrie. Ten ju prehliadol a povedal, ze on ani ten myom neopdporuca vybrat, ak jej nesposobuje vacsie problemy, ze utlmom hormonalnej aktivity sa zmensi. Tak isla z nemocnice bez zakroku 🙂...ten myom sa jej po prechode zmensil, chodi len kazdeho pol roka na uzv...vraj sa nemeni a je ok. Zenam po vybrati maternice zmeni to rozlozenie v panve a zvyknu z toho byt problemy s inkontinenciou a neviem co este...ja mam coskoro 40r a tiez mam cca rok myom, zatial nemam ziadne problemya za rok mi nenarastol, vraj to ma cca 30% zien v tomto veku. Mam chodit na kontroly kazdy polrok. Ziadne lieky mi nedala.

mia456
autor
14. apr 2021

Mam 47 rokov tak som bola s tym ok. Ale potom som si citala vsade, ze to rozhodi hormony a aj fyzicky v brusnej dutine problemy a dokonca krcove zily. 🙄Tak by som skusila ine skor. Doteraz ziadny problém nebol, az teraz mam take dlhsie spinenie otravne. Nacitane fora su rozporuplne 🤯😁 zarial zvazujem indolan, gynex, cytovital, regalen plus caje mysi chvost, nechtik
...

dadis
14. apr 2021

@mia456 skus konzultovat este s inym lekarom, niekedy je dobre, ked to vidia 2 lekari. Najma ak si ty nie si ista. Moja mamina spinenie nemala a mala tesne pred menopauzou. Podla mna tam je vela faktorov, ktore treba posudit a nikto z for ti neporadi lepsie ako lekar

nikoleta2010
14. apr 2021

Ahoj ja som mala 4 CM myom tiež som nechcela ísť na operáciu a niekde v nejakom článku som sa dočítala o čaji ktorý sa volá shatawari aj kapsule shatawari presne som to užívala podľa toho ako sa to má užívať a o 2 mesiace sa mi zmenšil na 2 CM mne osobne pomohlo to a ešte stojka na hlave každý deň aspoň 5 minút prekrvy pohlavné orgány tak skús toto možno to pomôže aj tebe

alenamihal
14. apr 2021

No mne sa zmensil o 3mm po roku kontroly...co tiez lekar kukal na to a meral na 3x...ja som pila len alchemilku17 dni pred menzesom 3x denne..a pouzivala som vlzky od Tiande ,co som pocula o nich...

mia456
autor
14. apr 2021

@alenamihal prosim ta a ktore tie Tiande si pouzivala, vidim, ze maju viac druhov...

zlatican
19. nov 2022

@nikoleta2010 To naozaj sa vám zmenšil myóm po užívaní Shatawari? Ja mám 6 cm myóm a nechcem ísť na operáciu. Začala som shatawari teraz užívať. Myslíte, že mi pomôže?

shogun
1. aug 2023

@zlatican prosim pomohlo?