Zmenený cyklus či endometrióza?

3. máj 2023

Ahojte, stalo sa to niektorej pri pravidelnom cykle,že jej prišla menštuácia približne po 12 dnoch po skončení teda pred obulláciou? Myslela som ze to bude iba nejake špinenie no je z toho nomálny cyklus...čo by to mohlo znamenať?
Brucho mám trocha nafuknuté...a podla symptomov by mi to sedelo endometriozu? mala niektora podobnu skusenos5?

nique
3. máj 2023

Ja mám endometriozu celý život (mam 42r) a nikdy sa mi to nestalo. Diagnostika endometriozy je komplexnejšia, vyžaduje krvné testy a laparoskopiu. Podľa cyklu ti ju nepotvrdí ani gynekológ. Netreba priveľa čitat google, ale ak bude cyklus ďalej nepravidelný, treba ísť k lekárovi.

rebrambora
3. máj 2023

Takisto mam endometriozu.
Tak ako ti slecna napisala, mna gynekolog poslal k odbornikovi. Tak sme na to prisli.
Najvacsim priznakom su bolesti. Mimochodom, cyklus sa mi upravil pravidelnym sexom. Pri tom som mala tiez bolesti.
Nepravidelny cyklus moze mat mnoho pricin

luccija
3. máj 2023

Nič z toho nenasvedčuje endometriozu.Mozes mať myom,polyp, nízke hladiny hormónov..endo bývajú väčšinou veľké bolesti pri menzese, silný menzes

miska3711
3. máj 2023

Mne práveže to takto začalo . Síce som mala aj zápal ale najskôr som začala krvácať zhruba 10 dni od poslednej MS .