Zmenená menštruácia po Covide-19

mimimami3
16. okt 2021

Zienky, co ste mali problemy s menstruaciou po prekonanom covide, kolko trvalo, kym sa vam cyklus upravil? Ja som par dni po covide dostala ms necakane, po cca. 2 tyzdnoch od predchadzajucej a krvacanie bolo velmi silne v tie prve dni, prvy den velke zrazeniny (nikdy som to nemavala takto). Radila som sa s gynekologom, vraj je to bezne po covide... No druhy problem je, ze krvacam uz dva tyzdne a nie a nie prestat... Stalo sa to niektorej z vas? Ako sa to riesi - lieky, kyretaz...?

luccija
16. okt 2021

@mimimami3 mne sa to stalo.2 m som nedostala vôbec, potom veľmi silný, potom o týždeň znova a potom som 3 t spinila a zase dostala silný, ktorý nechcel prestat.Momentálne beriem lieky na úpravu cyklu.Treba ísť k lekárovi da Ti Norethisteron na zastavenie krvácania do druhého dňa som bola bez menzesu.A čo bude ďalej nikto netuší..ja sa trápim už pol roka, ak mi to neprejde mám ísť na kyretaz a mám toho akurát plné zuby buď nemám vôbec, alebo krvacam stále...

luccija
16. okt 2021

@mimimami3 mne zase povedal, že po 40 tke má takéto problémy veľa žien, alebo klasika všetko sa zvaluje na covid a očkovanie.Tento rok sa mi zdravotne pokazilo čo sa dalo, takže už len čakám, že mi povie, že som v prechode a aspoň budem vedieť príčinu🙂lebo takýto systém vyskúšame a uvidíme a, keď nie príďte a vyskúšame niečo iné ma unavuje.Doteraz som mala pravidelný cyklus ako hodinky

mauduska
16. okt 2021

No ja mám 21 a po vakcíne sa mi rozhádzal cyklus dosť.. to bolo v júli, ešte sa mi to úplne nespravilo. Tento cyklus vyzerá byť zatiaľ prvý normálny, podľa toho, kedy som ovulovala. Čo som predtým mala cykly 26 - 28 dní, tak som po vakcíne mala zrazu 18 alebo 31... čiže úplne mimo.

mogaa
16. okt 2021

Ono treba si uvedomiť, že očkovanie je na rovnakom princípe ako samotný covid - teda vytvorenie spike-proteínu, ktorý sám o sebe môže byť problémom....očkovanie rovnako ako samotný covid je lotéria.....teraz sa ale predpokladá, že s covidom ako takým sa stretne každý nezaočkovaný....čiže očkovaný môže mať teoreticky ľahší priebeh ako neočkovaný, ale aj samotné očkovanie má svoje riziká...

zojazoja
17. okt 2021

7 mesiacov u mna trvalo než sa mi menštruácia dala do poriadku. Po covide a po dvoch ockovaniach. Chodila rozne a kazdu jednu som 10 az 12 dni nonstop krvacala. Predtym som ju mavala presnu ako svajciarske hodinky, a 7 dnovu.

mily7
9. apr 2022

@luccija mne napr. Po očkovaní nič nebolo. Áni raz z menzesom. Covid som oficiálne neprekonala. Myslím si,že sme ho mohli prekonať v úplných začiatkoch,vtedy som mala naposledy takú strašnú chrípku. A problémy s menštruáciou mám aj pred covidom a teraz napr. So 40 na krku sa mi zhoršilo,ešte viac zosilnelo ako bolo silné a pritom sto rokov po očkovaní a covid vraj žiaden. A tie ich reči vyskúšame,to žiaľ bolo aj pred 20 Timi rokmi. Len tipujú a clovek môže zomrieť.