Zmena životného štýlu - zdravá strava, bez cigariet

barborka2014
2. nov 2016

Ahojte.Rozhodla som sa vam porozprávať moju druhu sancu. 🙂prvom rade sa chcem pochváliť ze mam krasneho syna.Minulý tyzden mi diagnostikovali maly zapal pluc-zrutil sa mi svet. Ale mna to tak nezlozi povedala som si.spravila som si v hlave poriadok,a povedala som si dost bolo fajcenia,dost bolo tich preddenich noci co som kaslala stale☹ nikto mi neveri ze to dokazem. Idem si zmenit svoj zivot,bez cigariet!!!! Idem to skusit zo zdravou stravou a cvicenim.drzte mi palce

hindakus
2. nov 2016

Drzim. Ja som sa zasa dnes rozhodla vysadit alkohol, kavu a hormonalnu antikoncepciu 😉

maria1989
2. nov 2016

@barborka2014 držím, ja som prestala fajčiť pred 3 mesiacmi 😎

timea7
2. nov 2016

@barborka2014 veľmi, veľmi ti držím palce, aby si zotrvala vo svojom rozhodnutí, aby si mala dosť pevnej vôle a nikdy si sa už k tomuto zlozvyku nevrátila. Napriek tomu, že zápalom pľúc trpia aj nefajčiari, dokonca na rakovinu pľúc zomierajú. Ale fajčenie je hlúposť, ohrozuje tvoje zdravie, uberá ti z peňazí (za dvadsať, tridsať rokov je to celkom slušná čiastka), uberá ti z krásy - pleť štyridsať, päťdesiatročnej fajčiarky je podstatne iná, ako nefajčiarky a nech robíš čokoľvek, tak páchneš 😒 .Nerob ale všetko naraz, nemusela by si to dať, išla by som na to postupne - fajčenie, po pár mesiacoch zdravá strava, neskôr cvičenie.

maminkajanka84
2. nov 2016

Ahoj aj ja Ti moc drzimpalce,verim,ze to dokazes,lebo je to ohlave,ozmyslani a o pevnej voli!!🙂Ja som sice nikdy nefajcila,no tento zlozvyk sa mi velmi nepaci,mozno ten zapal pluc ta k tomu dohnal,kazdy mame v zivote nejaky zdvihnuty prst🙂
PRETO ti moc moc fandim a prajem aby sa to dari a hlavne aby sa ti cim skor ulavilo s tym zapalom pluc,daj priebez evediet,ako ti to ide 😉 😉 😉 😉 😉 😉

angela5
2. nov 2016

@barborka2014 drzim ti velmi palce. Skus si precitat knihu Allan Carr - jak snado prestat kourit.. vela ludi po precitani naozaj prestalo. Mozno ti bude oporou v slabych chvilkach. Ja som tiez bola nutena prestat kvoli tehotnestvu par tyzdnov dozadu,takze viem ake tazke to je...

majaxy
3. nov 2016

No ja som tiež začala boj s cigaretami, ale zatiaľ prehrávam. Už som ho začala viac krát, ale stále som ja tá porazená :( Dakujem ti za túto tému, možno sa budeme vedieť nejak podporovať, motivovať. Žial mna nenakopol ani obojstranný zápal pľúc, možno by som nemala bojovať s cigaretami, ale budovať odhodlanie, pevnú vôľu...

majaxy
3. nov 2016

No a zdravý životný štýl, tiež by som chcela, a tu moja vôľa tiež zlyháva, špina, lebo skončím vždy na hnusnej bagete :(

barborka2014
autor
3. nov 2016

Ahoj baby.mooooc vam ďakujem za podporu :-* ano bohuzial,az jeden den som vydrzala bez cigariet☹,ale ja sa tak lahko nevzdam.od dnes som zacala chodit cvicit pilates-bababy je to super vec 🙂 🙂,len natolko ze ma kazdy sval boli O🙂 ano ako si pisala timea7 ,všetko treba postupne,nemôžem všetko naraz.🙂 🙂 uz toto je u mnaa zazrak ze som isla cvicit po 3 rokoch na materskej 🙂 🙂 🙂 baby kludne si mozme pisat ,podporovat sa navzajom 🙂 🙂

barborka2014
autor
3. nov 2016

@majaxy skus sa najprv odhodlat k niecomu inemu,pockaj a potom budes mat podlamna viac sil na to druhe 🙂 🙂!

biokozmetika
4. nov 2016

ja som po 10 tich rokoch prestala fajčiť a našťastie abstinujem úspešne už 6 rokov 😉 a bolo to jedno z najlepších životných rozhodnutí takže Vás všetky v tom srdečne podporujem! Tiež mi to trvalo pár pokusov kým to bolo na stálo ale treba stále skúšať a hlavne je to viac v hlave ako v tele- proste sa rozhodnúť a nepoľaviť! držte sa, budete na seba veľmi hrdé 😉 a určite aj Vaše deti Vám bude vďačné za toto rozhodnutie aj keď sama viem, že je to veľmi ťažké...

kikanik
4. nov 2016

@barborka2014 skús to ešte raz a keď si zapáliš tak to skús o 2 dni alebo o týždeň znovu. Ja som fajčila 12 rokov. Pred 3 rokmi som skúsila prestať po prvý ktát a nešlo to. Proste stres v práci, len jedna ku kávičke, len jedna k vínku a takéto výhovorky ma vždy potopili. Potom som si povedala a dosť. Keď to zvládla moja mamina po 33 rokoch 🙂 tak prečo ja nie? A poviem ti, že začiatky sú strašné. Nebudeš myslieť na nič iné len na to ako by si si dala len jednu ale ak to prekonáš tak tá odmena bude stáť za to. Nebudeš smrdieť ako starý chlap z krčmy, nebudeš kašľať ale hlavne to zdravie má každý len jedno jediné. Možno si povieš, že teba sa to netýka ale na svete teraz umierajú tisícky ľudí len kvôli tomu, že si sem tam dajú cigaretku. Ja nefajčím od januára, bol to boj ale dala som to a všetci moji najbižší su radi, že som sa tak rozhodla. A môj syn asi najviac 🙂 DRŽÍM PALCE