Žltý výtok

1. jún 2023

Ahojte dámy
Možno máte skúsenosť
Samozrejme budem to riešiť s Dr ale momentálne som mimo domov
Poslednú dobu mám taký jemný výtok. Občas aj nepríjemne zapácha
Nie je to nič nezvyčajne ale pre mňa dosť nepríjemne
Odporúčate nejaký špeci gél na intímnu hygienu ?
Sprchujem sa dva krát denne keby niekto chcel narážať aby som sa umývala 🤣
Používam intímny gél nivea.
Aj som si všimla že mi taký ako povlak ostáva medzi pyskami.
Ďakujem za skúsenosť

vanilkovazmrzka
1. jún 2023

Mozno je problem prave to, ze sa umyvas 2x denne ;)

alicka99
3. jún 2023

Vy*** sa.na intímne gély. Vlažná voda bez mydla. Ale nie 30x denne. Ak máš abnormálny, niečím iný, iný, ako bežne, divný výtok, skús voľnopredajné. Kys.mliečna, glykogén. Mne sa osvedčil lactofeel. (Keď cítim nepohodu, aj ako prevencia po "rizikovej činnosti" ) Okrem toho oplachy - vonkajšie! Ale je ich na trhu viacero, zase nie každému vyhovuje všetko. Ak problém pretrváva, gyn vyšetrenie, stery. Držím palce

alicka99
3. jún 2023

@vanilkovazmrzka súhlasím, s "nečistotami" si zmyjeme aj dobré baktérie, mikroflóru. Nie sme sklo vo výklade či stôl na chirurgii, nemusíme byť 100pro sterilné, vydezinfikované. Častokrát sa tá mikroflóra následne obnovuje ťažko 🫥

alicka99
3. jún 2023

A ak výtok zapácha, môže to byť bakt.vaginóza, no môžeš mať aj zápal, zahnisanú miniranku kdekoľvek vo vnútri. Ďalej zlá hygiena (prehnaná, parfumácie, aviváž, zlý materiál nohavičiek- obtiahnuté, potíš sa, .... ak to máš po holení, to je kapitola sama o sebe, poznám a nesmiem sa holiť úplne..) Neviem, koľko máš rokov, či sa to objavilo len tak, alebo po určitej činnosti. Ja mám problém s imunitou, u mňa sú tieto veci viac menej časté, no odporúčam gynekológa.

mima1608
3. jún 2023

Môže to byť aj mykóza. Ja som ju tiež mala a výtok zapáchal. Dr mi dala ATB (vkladať do pošvy), potom probiotiká a chvalabohu je s tým pokoj

alicka99
3. jún 2023

@mima1608 súhlasím, no v 80% prípadoch výtok pri mykóze nezapácha vôbec, je skôr hustejší, u niektorých žien až hrudkovitý. A svrbí, následne aj po nevedomom poškrabaní sa páli. Nie je to pravidlo. Zapácha hlavne bakteriálna vaginóza. U každej inak. Píšem to aj pre iné, mladé baby - určitý výtok je normálny, každá máme. Behom cyklu sa mení - cervikálny hlien. Niektorá ani nevie, iná ho má požehnane.... Istota je po stere.Ale zase pozná každá tú svoju ☺️😉