Zle zošitá hrádza po pôrode

22. jan 2023

Ahojte, môže sa stať že ma zle zošili po pôrode , že mi trčí kúsok sliznice? Ja som 3 týždne presne po pôrode, stehy mi odpadli, ale stále cítim niečo tak dole "navyše" , kúsok niečoho na pár milimetrov pretŕča, neviem či ešte po tak krátkom čase sa to vstrebe, alebo či som zle zasita, neviem . Mám ísť až o 3 týždne na kontrolu ku svojej gyn.
Ach tak veľmi sa bojím aby ma znovu nezašivali alebo nerobili nejaký zákrok, mala som dosť ťažký pôrod , dokonca som na 2 týždne mala aj takú traumu z pôrodu , ani von som nemohla ísť, jesť mi nechutilo atď. A teraz toto zase. Myslíte, že môže byť , že to je ešte niečo čo sa môže vstrebať, keďže je to ešte len 3 týždne od pôrodu . Predsa len šestonedelie pokračuje a na všetko by ešte mal byť čas sa hojiť .
Ďakujem ti za odpoveď 🙏🙂

luccija
22. jan 2023

Ešte môžeš byť opuchnutá...ale kamarátke tiež zostali také kúsky trčať ona si to potom dala u plastického chirurga odstranit

lumata
22. jan 2023

Môže byť, kľudne aj do šestonedelia, môžeš si to natierať krémom cicatridina. Po čase by sa ti to malo vstrebať.

autor
23. jan 2023

@lumata a čo to môže byť teda? Nejaký opuch?

autor
23. jan 2023

@luccija a to čo mala viacero takých kúskov?

autor
23. jan 2023

@lumata a ten krém je na čo dobrý?

autor
23. jan 2023

@lumata a mala si to aj ty?

majamat
23. jan 2023

ja som mala zasitu hradzu nakomplet a obcas mi to trosku krvacalo. myslela som si, ze to robi to zjazvene tkanivo. no ked som sa konecne vybrala ku gynekologovi az 11mesiac po porode, zistil, ze mam v rane polypy. odstikol ich a bolo dobre.

lumata
23. jan 2023

Brali mi maternicu zo spodu. Mám veľa vnútorneho aj vonkajšieho šitia. Čiže, zošita akokeby po pôrode. Doslova mesiac som si nemohla od bolesti sadnúť. A tiež mi tam "čosi vytŕčalo". Ja som to volala hrbolčeky, uzliky. A ten jeden bol taký väčší, extra bolel. Tiež som si myslela, že mi to zle zošili. Doktor mi kázal natierať krémom cicatridina, obsahuje kyselinu hyalurónovu. Dnes je to siedmy týždeň od zákroku a " hrbolčeky" sú fuč. Pekne sa vstrebali.

paulinkaa2
23. jan 2023

Mne tak zostalo. No neprijemne na dotyk. Po druhom porode ma dr zasil "krajsie"

simca06022011
23. jan 2023

Pôjdeš na kontrolu ku gyn a tam to prekonzultujes.

autor
23. jan 2023

@paulinkaa2 toto bol môj druhý pôrod a viac detičiek neplánujeme takže neviem či a ako sa to vstrebe alebo nápravi 🙂

ivette1223
23. jan 2023

Ja som mala zle zositu tu hradzu, a aj zvnutra. Mala som vyrastky ktore musel moj gynekolog laserom odpalovat. Ja som si to vsimla hned, ale išla som na kontrolu po šestonedelí a on to zbadal tiez hned ze to musí ist preč inak to tam bude zavadzať 🤷🏻‍♀️

autor
23. jan 2023

@ivette1223 a to ti robili v ambulancii? Bolelo to? Alebo potom to bolelo?

autor
23. jan 2023

@ivette1223 len ja to nemám kde je hrádza alebo akoby zvnútra to je a je to trošku von vidieť

kiki68
23. jan 2023

Odporucam terapiu laserom, men to robili po zapalenom stehu laserom a nemam ani jazvu tam dole. Fakt ze nic. Je fakt, ze sitie bolo kozmeticke, len sa steh zapalil dovnutra a to bola hrozna bolest. Tiez z toho nieco trcalo aj von z toho miesta. Krasne sa to laserom zhojilo, za dva tyzdne som bola ako nova

autor
23. jan 2023

@kiki68 a kde ti to robili normálne v ambulancii u svojej gynekologicky? Bolelo to vtedy alebo skôr potom? Takže nemuseli tá uspavat?

trgypadl
23. jan 2023

To je sliznica posvy, predsa len tadial presla hlavicka, je to len kozmeticke ak Ti to nesposobuje tazkosti...

autor
23. jan 2023

@trgypadl mne by ani nevadilo na výzor aké je to, ale zle sa mi aj sedí kvôli tomu, aj keď idem na wc sa utrieť tak cítim trochu, aj keď sa umývam . Čiže trochu to tam zavadzia . Neviem si predstaviť ako by to mohli odstrániť? 😔

trgypadl
23. jan 2023

Hlavne si nerob uz dopredu starosti, pockaj do konca sestonedelia, potm pojdes na kontrolu ku gyn a ona Ti uz odporuci najvhodnejší postup. Ale ak je to par mm záležitosť volila by som najsestrnejsi sposob. Neboj bude to dobre, este si len 3 tyzdne po porode, drz sa

autor
23. jan 2023

@trgypadl práveže to je asi tak 1,5cm .

trgypadl
23. jan 2023

Vyssie si pisala par mm😉preto som to napisla.. A nemas pocit, ze by to bol pokles panvoveho dna a nebol to krcok? Ci si si ista, ze to je len sliznica?

ivette1223
23. jan 2023

Ano aj ja som mala aj zvnutra aj zvonka takze oba bolo vidno. Dalo sa to vydrzat, dali mi injekciu, je to iba sekunda... Potom to uz nebolelo , kupila som si krem, cicatridina, stym som par dni natierala a pekne sa zahojilo.

keksinka9
22. feb 2024

Ahoj, prosim ta ako si s tym dopadla? Je to treba nejako riesit, ak ano ako? Alebo da sa s tym existovat ked to necham tak? Na kontrole po 6n mi povedali, ze ma zle zasili a posvove tkanivo mam vonku prakticky po celej dlzke hradze, niektore kusky dost velke. Podla nazoru gynekologa to treba opravit plastikou, lebo to boliet proste neprestane. A toto je asi jedina zmienka presne o takomto probleme co som vobec nasla 🙈